+ Yorum Gönder
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye

  Will Rock Demo İnceleme

  Will Rock ile Serious Sam arasında hiçbir fark görmedim ben. Eski Mısır gibi mekanlar her iki oyunda da mevcut. Yine geniş alanlar ve yüzlerce birbirinden farklı yaratkla uğraşmanız gerekiyor. Ama öyle böyle değil, bir saniye bile boş duramıyorsunuz. Etrafınızda devamlı silahlar, cephane ve sağlık çıkıyor. Bunlara sonuna kadar ihtiyacınız oluyor. Her zaman kıl payı kurtuluyorsunuz. Oyunda 3 farklı zorluk seçeneği var ama en kolayda bile yüzlerce yaratık aynı anda saldırıyor. Bölüm sonlarında da dev gibi bir yaratık geliyor ki, evlere şenlik.

  Demo versiyonunda bir bölüm oynayabiliyorsunuz ama bu neredeyse bir FPS oyunu kadar uzun bir bölüm. Aslında fazla yol katetmiyorsunuz. Bir alanda yarım saat boyunca avlandığınız için bölüm uzun sürüyor. İlk bölüm bile 1,5 saat gibi bir sürede bitebiliyor orta zorluk seviyesinde. Her yanınızdan onlarca yaratık size doğru koşuyor.

  Yaratıklar bile Serious Sam'den alıntı. Size doğru koşan, elinde kafası olan çılgın herifleri hatırlarsanız, bu oyunda da aynısı havlayarak size koşan köpekler. İlginç ama diğer yaratıklar da SS'den kopyalanmış. Ben özgün biryere rastlamadım. Silahlar da aynen yerlerinde. Asit tabancası, roket atar, tüfek, tabanca, sniper ok gibi silahlarınız var. SS'de de bunlar vardı. Kopyalama yapacaksanız bari özgün birşeyler ekleyerek bu kopya hilesinin üzerini kapayın de mi? Böyle birşey yapmamışlar, aynen karbon kağıdını koymuşlar araya.

  Grafikler derseniz, SS'den daha kötü. Oyunun başında ATI logosu vardı ama bendeki kart Geforce olduğundan, grafikler iyi gözükmemiş olabilir. Ama sanmıyorum, ATI ile NVIDIA arasında, çok spesifik teknolojiler haricinde bir fark yok. Bu oyun da hikayeden birkaç tanesine destek veriyor olabilir ama grafik kalitesini muhteşem yapacak bir eksik olamaz kart değişikliği olduğunda. Bu nedenle, oyunun grafiklerinin hiç de iyi olmadığını söyleyebilirim rahatlıkla. SS'deki devasa alanlar burada da var ama daha basit görünmekteler. O deli gibi efektler bu oyunda çok az. Dev gibi piramitler yerine genelde 2 metrelik binalar oluyor etrafta. Karakter modellemesi de hiç iyi olmamış, detaylılar ama saçma sapanlar gibi geldi bana. SS'den sonra hiç iyi gitmiyor. Önce olsaydı fikrim büyük ihtimalle değişik olacaktı. SS'in gölgesinde kalıyor oyun. Zaten ana karakter de hiç oyuna oturmamış. Tipi, esrarkeş metalciler gibi. Oysa Sam daha karizmatik, deli gibi bir herifti. Onlarca silahla binlerce yaratık arasına "tiheeey" diye daldığı zaman, yakışıyordu. Ama bu mıymıntı herife pek yakışmamış.

  Kontroller falan kolay ama tahmin ettiğiniz gibi oyun oldukça zor. Kafanızı kaldıramadığınızdan, devamlı mouse ve tuşlara basmak zorunda kalıyorsunuz. Harala gürele etrafta koşuştururken, biryerlerden kapı açılıyor ve bir sonraki alana geçiyorsunuz. Oyun böyle ilerliyor. Konu falan yok, boş boş gidiyorsunuz. SS'de bu eğlenceliydi, burada boşluk hissediyorsunuz. Oyunu yazıya başlamadan önce kapadım, şimdi yazıyı zor yazıyorum. Kolum yorulmuş fena halde. Sadece 1 bölüm oynamama rağmen koptu kollarım. 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Will Rock Demo İnceleme

  İlk piyasaya sürülme tarihi 9 Haziran 2003 yılıdır birinci şahıs nişancı video oyunudur. Bu ilk oyun Saber Interactive'in Saber 3D oyun motoru ile geliştirilmiş ve Ubisoft tarafından yayınlanmıştır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi