+ Yorum Gönder
 1. 1
  Ziyaretçi

  Batıl inançların Toplum üzerindeki Olumsuz Etkileri

  Merhaba
  Batıl inançların toplum üzerindeki olumsuz etkileri nelerdir kısaca bilgi verir misiniz 2. 2
  Elvin
  Bayan Üye

  Cevap: Batıl inançların Toplum üzerindeki Olumsuz Etkileri

  Batıl inançlar, dine, mantıksal temele ya da bilime dayanmayan toplum içinde zamanla meydana gelebilen düşüncelerdir. Bir nevi boş inanç olarak da bilinen batıl inançların geçerliliği olmadığından insanların yanlış uygulamalara geçebilmesine ve yanlış yapmasına korku, endişe ve diğer olumsuz duygulara kapılmalarına neden olabilmektedir.
  Batıl inançların ortaya çıkma nedenleri çeşitli faktörlere dayanmaktadır. Örneğin elektriğin olmadığı dönemlerde akşamları tırnak kesmenin sakatlıklara yol açtığından tırnakların akşam kesilmesine izin verilmezdi. Bu zamanla insanların uğursuzluğa yol açtığı düşüncesine kapılmalarına neden olmuştur.
  İslam dini her şeyin en doğrusunu gösterdiği halde batıl inançlar insanların dinin gerçeklerinden uzaklaştırarak yanlış düşünceler üzerine hayatlarını kurmalarına neden olur. Uğursuzluk kavramı denilen bir şey olmadığı halde batıl inançlar uğursuzluk üzerine kuruludur. Mesela bir yerde baykuşun üç kez ötmesi ölümün haberci olarak görülmesi insanların endişe içinde yaşamasına neden olur. 3. 3
  Ziyaretçi

  Cevap: Batıl inançların Toplum üzerindeki Olumsuz Etkileri

  Bir nevi batıl inanç+ Yorum Gönder
batıl inançların olumsuz etkileri kısaca
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi