+ Yorum Gönder
 1. 1
  Ziyaretçi

  Hırsızlık İle İlgili Hikaye

  Hırsızlık ile ilgili hikaye istiyorum... 2. 2
  Nickiniz
  Özel Üye

  Cevap: Hırsızlık

  Hırsız ve Saf Adam

  Saf bir adam varmış birde keçisi varmış, hırsızın biri de onları görü vermiş. Bizim adamın saf olduğunu yürüyüşünden ve keçinin boynuna bağladığı ipten anlamış;

  Hırsız: Ben bunun keçisini kolayca çalarım ruhu bile duymaz diye düşünmüş. Almış bıçağı eline ipi kesmiş ve gizlice kaçmış. Bizim adam yürümüş yürümüş keçisinin çalındığını epey zaman sonra fark etmiş. Boş ipi sürüklüyormuş ta keçinin çalındığını anlamıyormuş. Keçinin olmadığını görmüş feryad figan etmeye başlamış.

  Gitti, gitti yol arkadaşım güzel keçim gitti, imdat hırsız var imdat hiçbir şeyim kalmadı diye bağırarak gerisin geri dönerek insanlara hırsızı görüp görmediklerini sorarak yoluna devam etmiş. Bir süre sonra hırsızı kuyu kenarında ağlarken görmüş, tabi keçisini çalanın bu olduğunu bilmeden ona yaklaşmış;

  Neden ağlıyorsun diye sormuş.

  hırsızda kesem kuyuya düştü, içinde yüz altın vardı. Eğer onu bana getirirsen sana helalinden yirmi altın veririm ne dersin.

  Bizim saf adam düşünmüş yirmi altına bir deve alırım; gitti keçi geldi deve diye sayıklamaya başlamış ve kuyuya atlamış. Hırsız bunu fırsat bilip saf adamın elbiselerini, ayakkabısını ve para kesesini alıp uzaklaşmış. Tamda bu sırada adam kuyudan çıkmış bakmış ki hırsız herşeyini almış kaçıyor. Hem keçisi de yanında adam anlamış ne olduğunu ama iş işten geçmiş. Havadan yirmi altın kazanayım derken, herşeyini kaybetmiş.

  Sonunu düşünemediğimiz bir işe birden bire atılırsak böyle olur işte; Dim yatak prince giderken eldeki bulgurdan olmakta var.
+ Yorum Gönder
hırsızlık ile ilgili hikayeler,  hırsızlıkla ilgili hadisler,  hırsızlık ile ilgili hikaye
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi