+ Yorum Gönder
 1. 1
  Ziyaretçi

  Toplumsal Yaşamı Düzenleyen Yasaların önemi Hakkında Kompozisyon

  toplumsal yaşamı düzenleyen yasaların önemi hakkında kompozisyon yazınız 2. 2
  Nickiniz
  Özel Üye

  Cevap: Toplumsal Yaşamı Düzenleyen Yasaların önemi Hakkında Kompozisyon

  Yeryüzünde yaşayan canlıları birbirinden ayıran bir çok özellik vardır. Akıl bunların en başında glir, yaşayan canlılarda aklı olan tek varlık insandır. İnsanların belirli kümeler halinde yaşayarak toplumları oluştururlar.Birbirirleriyle yaşayan insanlar belirli kurallar çerçevesinde yaşamak zorundadırlar. Bu kurallar yasalardır.

  Toplumda kamu düzenini ve insanlar arasında huzuru sağlayacak en önemli şey yasa kurallarıdır.Her ferdi ilgilendiren kurallar topluma yansır, toplumun ferahı için her bireyin bunlara uymak zorundadır. Uyulmadığı takdirde yaşamın çekilmez hale geldiğni hepimiz örneklerle görürüz ve hatta yaşarız. Bundan dolayı insani vazifemiz olarak her birey kendi ailesine, ailesi de komşuları, komşulara da diğerlerine örnek olduğu zaman yasaların neden gerekli olduğunu daha iyi anlamış oluruz.

  Herkesin kendi isteği gibi yaşaması olursa güç kimdeyse kural onun olurdu bu tarz anlayışı önlemek için toplumu yönlendiren kurallara ihtiyaç duyduğumuzun kanıtıdır.
+ Yorum Gönder
toplumsal yaşamı düzenleyen yasaların önemi,  toplumsal yaşamı düzenleyen yasaların önemi hakkında kompozisyon,  yasalarin onemi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi