+ Yorum Gönder
 1. 1
  Ziyaretçi

  Kan Bağışının İnsan Vücuduna Sağladığı Yararlar ve Toplumsal Yararları

  arkadaşlar kan bağışı insan vücudunun yenilenmesi ve gözeneklerin açılması yönünden çok önemli bir yere sahiptir yılda en az bir kere kan vermek oksijen almayı kolaylaştırır kan bağışının toplumsal açıdan önemi ise insanların birbirleriyle kaynaşmaya olan engellerini kaldırır örnekle açıklarsak eğer 2 komşu vardır birbirlerine küstürler bir ailenin kana ihtiyacı vardır ve doğru kan grubu az bulunan kan grubu olduğu için komşuda vardır ne yapar ne eder barışır ve kan verilir adam düzelir ve toplumsal düzey düzelmiş ve aralarındaki bağ çözülmüş olur kan bağışı bu nedenle önemlidir kan verelim hem insanlığımız hemde vücudumuz kurtulsun!!!

  kan bağışının insan vücuduna ve toplum açısından önemi nedir 2. 2
  SEMİRAMİS
  Bayan Üye

  Cevap: Kan Bağışının İnsan Vücuduna Sağladığı Yararlar ve Toplumsal Yararları

  Kan Vermenin İnsan Hayatına ve Topluma Faydaları Nelerdir

  Kan Vermenin İnsana Faydaları
  -- Kemik iliğinin yağlanmasını önleyip, kan yapımı canlı tutulur.
  -- Verilen kanın yerine, anında vücuttan genç hücreler dolaşımına katıldığı için, bağışçı daha dinç ve canlı olur.
  -- Kandaki yüksek yağ oranı düşer.
  -- Kan bağışı kalp krizi ihtimalini %90 azaltır.
  -- Kan bağışlayan kişide baş ağrısı, stres, yüksek tansiyon, yorgunluk gibi rahatsızlıkların giderilmesinde çok büyük katkısı olur.
  -- Kan bağışçısı her kan verdiğinde: AIDS, Hepatit B, Hepatit C, Sifiliz Kan grubu taramasından ücretsiz olarak yararlanmış olur.
  -- Trafik kazasında yaralanan bir kimsenin, kan uyuşmazlığı olan bir bebeğin, kan bulunmazsa ölecek bir hastanın sizin verdiğiniz kanla kurtulmasının, size verdiği manevi duygu ölçüsüzdür. Bağışınız çok insancıl ve onurlu bir davranıştır.

  Kan vermenin topluma yararları
  Kan vermek sanırsam çoğumuz için korkutucu ve kolay olmayan bir durumdur ve acil bir durum çıkmadıkça çoğumuzun aklına bile gelmemektedir ama aslında kan hayattır desek yeridir çünkü kanı elde edebileceğimiz şuan için tek kaynak insandır ve bu da zorla alınabilecek bir şey değildir ki onun dışında kan vermen insan vücudu açısından gerçekten bir çok yararı vardır ki bu sadece maddi anlamda kişiye sağladığı yarar değildir, insana sağladığı manevi haz, bir insana yardım edebilmenin verdiği zevk, hiç bir yerde parayla satın alınamaz. Umarım halkımız bilinçlenir ve kan bağışı sayısı şuan ki oran olan %1 çok daha üzerlerine çıkar…+ Yorum Gönder
kan bağışının topluma sağladığı yararlar,  kan bağışının topluma faydaları,  Kan bağışının insan vücudu ve toplumsal açıdan önemi nedir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi