+ Yorum Gönder
 1. 1
  Ziyaretçi

  Sigara Ve Alkolün Yol Açtığı Hastalıklar

  sigara ve alkolün insan sağlığına zararlı etkileri ve yol açtığı hastalıklar 2. 2
  Son Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: Sigara Ve Alkolün Yol Açtığı Hastalıklar

  Sigara Ve Alkolün Yol Açtığı Hastalıklar Nelerdir?

  Sigara ve alkol insan sağlığı açısından pek çok sorunlara neden olur.Sigaranın, akciğer, ağız boşluğu, yemek borusu, boyun, pankreas, mesane, böbrek, mide ve kan kanserine yol açtığı belirtilen açıklamadaşunlar kaydedildi:
  “Sigara, peptik ülser, kronik bronşit, felç, astım, reflü, erken menopoz, diş eti iltihabı, kemik erimesi ve katarakt hastalıklarına dazemin hazırlıyor. Hamilelerde erken doğum ve düşük doğum ağırlığı risklerini beraberinde getiriyor. Sigara dumanının içerdiği katran akciğerlere zarar verirken, karbon monoksit kan dolaşımına girerek pıhtılaşmaya yol açıyor, atardamarların iç duvarlarına zarar veriyor ve kalp krizlerine neden oluyor.”

  Sigara içen annelerin sütlerinde bulunan “dioxin” maddesinin öldürücü etkiye sahip bir zehir olduğu ifade edilen açıklamada, sigaradumanının içerdiği amonyak, arsenik hidrojen siyanür, formaldehid ve metan gibi zehirli maddelerin de ölümlere zemin hazırladığı kaydedildi. Açıklamada, günde 5 tane sigara içen bir kişinin, Çernobil kazasının 100 km çevresinde bulunan biri kadar radyasyon aldığına dikkat çekildi. Alkol kullanımının ise kanser, yüksek tansiyon, siroz, ülser, gastrit ve kalp hastalıklarının oluşumunda “temel risk faktörü” olduğu belirtilen açıklamada, “Beslenme bozuklukları, kronik ishaller, karaciğer iltihabı ve mide kanamalarına yol açan alkol kullanımı, hamile bayanlar için çok büyük riskleri beraberinde getiriyor. Hamileliği süresince alkol tüketen bayanlar, sakat ve erkendoğum ile bebeklerinde zeka geriliği riskleriyle karşı karşıya kalıyor” denildi.
 3. 3
  Ziyaretçi

  Cevap: Sigara Ve Alkolün Yol Açtığı Hastalıklar

  çok teşekkürler gerçekten çok yardımcı oldunuz 4. 4
  Ziyaretçi

  Cevap: Sigara Ve Alkolün Yol Açtığı Hastalıklar

  Teşekkür ederim fen odevim icin cok yardımcı oldu

 5. 5
  Ziyaretçi
  evet banada yardım ettiniz sağolun TEŞEKKÜRLER

+ Yorum Gönder
sigara ve alkolün yol açtığı hastalıklar,  alkolün yol açtığı hastalıklar,  alkolün sebep olduğu hastalıklar
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi