+ Yorum Gönder
 1. 1
  Ziyaretçi

  Mustafa Kemal Atatürk Türk Toplumu için Neler Yapmıştır

  mustafa kemal atatürk türk toplumu için neler yapmıştır 2. 2
  Galus
  Özel Üye

  Cevap: Mustafa Kemal Atatürk Türk Toplumu Için Neler Yapmıştır

  Atatürkün Türk Halkı için Yaptıkları Neller Olmuştur Ne gibi hizmetlere el etmıştır , Akıl ve sabırlılığı ile Türkiyeyi zafere ulaştırmış biridrir Atatürk...

  Atatürkün Türk toplumuna yaptıkları

  1.ATATÜRK son derece vatanseverdi."Yurt toprağı her şey sana feda olsun. Kutlu olan sensin Hepimiz senin için fedaiyiz" diyen ATATÜRK vatanı, milleti için her türlü fedakarlığa katlanırdı.

  2.ATATÜRK, milletinin hürriyet ve bağımsızlık özlemini sezerek, Kurtuluş Savaşı'na başlamıştır. Kurtuluş Savaşı'nda önderlik yaparak, savaşın zaferle sonuçlanmasını sağlamıştır.

  3.ileri görüşlülüğü ile Türkiye'nin nasıl bir siyaset izlemesi gerektiğini telkin etmiştir.

  4.ATATÜRK halk adamıdır. Halkın derdini dert, kıvancını kıvanç bilmektedir. Aynı zamanda ATATÜRK'ün milletine inanç ve güveni sonsuzdu. O, "Benim kuvvet ve kudretim halkın bana gösterdiği itimattan ibarettir" diyerek kuvvetinin kaynağını açıklamış, Türk Milleti'nin büyüklüğüne inanmıştır. Türk olmakla övünen milletin bir bireyi olmakla kıvanç duyan bir önderdi.

  5.O, olaylara duyguları ile yaklaşmaz, milleti boş hayallerle uğraştırmazdı. Gerçeği arayan, onu buldukça da kuvveti kudreti artan bir insandı.

  6.ATATÜRK, ordular yönetmiş, büyük zaferler kazanmış, yeni bir devlet kurmuştur. Türk Milleti'ni çağdaş uygarlık seviyesine ulaştıracak ilkeler geliştirmiştir.
 3. 3
  Ziyaretçi

  Cevap: Mustafa Kemal Atatürk Türk Toplumu Için Neler Yapmıştır

  çok güzel lazım çok oldu+ Yorum Gönder
atatürk türk toplumu için neler yapmıştır,  mustafa kemal atatürk türk toplumu için neler yapmıştır,  mustafa kemal atatürk toplum için neler yapmıştır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 14 kişi