+ Yorum Gönder
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Galus
  Özel Üye

  Cevap: Gıda takviyesi nedir

  Gıda Takviyeleri Hakkında bilgiler sizlere faydası dokunacak güzel bir bilgi

  Ayaküstü ve hızlı yemek yeme alışkanlığı, sigara dumanı, yoğun stres ve modern yaşamın sonucunda gelişen daha birçok nedenden dolayı sağlığımız risk altındadır.

  Bedenlerimiz sağlığımıza zarar veren çeşitli faktörlerin saldırısı altındayken, güne daha dinç başlamak ve stresle başa çıkabilmek için besin takviyeleri imdadımıza yetişir.

  Besin takviyesi, beslenmemizde yer alan besinlere ek anlamına gelmektedir.

  Besin takviyesi, bireye yönelik bir uygulamadır. Besin takviyesindeki besin ögelerinin çoğu, günlük diyette doğal olarak bulunmaktadır. Ancak besin takviyeleri, besin ögelerini yüksek miktarlarda vücuda sağlayan, konsantre ve ekstrakte edilmiş bileşiklerdir. Beslenme sorunlarının tedavisi ve önlenmesi amacıyla diyetin desteklenmesi ve besinlerin zenginleştirilmesi, hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerde yaygın olarak kullanılan yöntemlerdir. 3. 3
  Ziyaretçi

  Cevap: Gıda takviyesi nedir?

  Gıda takviyeleri günlük yemek yeme alışkanlığımıza ve yediğimiz besinlerden alamadığımız vitamin, mineral ve daha birçok aminoasidi yeterli miktarda almamızı sağlar. Bu da düzenli beslenme ile birlikte dengeli beslenmemizi de sağlar. Vücut direncinin ve immün sistemin güçlenmesine yardımcı olarak hastalıklardan korunmamızı da sağar. Tabii ki düzenli ve uzun süreli kullanmak faydalarını görmek için oldukça önemlidir. Faydasını gördüğünüz ürünleri eş, dost ve akrabalara da elbette tavsiye edersiniz. Zaten tavsiye sıklıkla yaptığımız şey değil midir? Konu sağlıklı beslenme ve hastalıklardan korunmaya yardımcı olmak olunca daha da büyük önem arz ediyor.

  Şimdi hem kendinize hem de çevrenize faydalı olacak ürün yelpazesini sizlerin hizmetine sunuyorum.

  Gözatmak ister misiniz? Öyleyse; "sevgigurkan.flptr.com" sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Online kayıtta yapabilirsiniz.

  Sağlıklı günler dileklerimle...+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi