+ Yorum Gönder
 1. 1
  Ziyaretçi

  Kimse başarı merdivenini elleri cebinde çıkmamıştır ile ilgili kompozisyon

  kimse başarı merdivenini elleri cebinde çıkmamıştır ile ilgili kompozisyon 2. 2
  Suskun Karizma
  Özel Üye

  Cevap: kimse başarı merdivenini elleri cebinde çıkmamıştır ile ilgili kompozisyon

  Hiç Kimse Başarı Merdivenlerine Elleri Cebinde Çıkmamıştır

  Hiç kimse başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır. Konfüçyüs Siz kendinize inanın, başkaları da size inanacaktır.

  Montaigne Uçurtmalar, rüzgar kuvvetiyle değil, bu kuvvete karşı uçtukları için yükselirler. William Churchill Damlayan su taşı deler. Taşı delen suyun gücü değil, damlaların sürekliliğidir. Latin Atasözü Eğer ağaca çıkmak istiyorsanız, yıldızlara çıkmaya niyet edin, başarırsınız.


  Konfüçyüs Büyük felaketler büyük insanların yetiştiği okuldur. Napoleon Onların peşinden gidecek cesaretiniz varsa, bütün rüyalar gerçek olabilir.

  Walt Disney İnsanoğlunun içinde uyuyan güçler vardır. Kendisi bile şaşırır. Çünkü bu güçlere sahip olduğu aklından bile geçmez. Bu güçleri uyandırıp eyleme geçebilirse, o kişinin hayatında büyük bir devrim olurdu. Swette Marden Harikulade şeyler ancak içlerindeki bir şeyin koşulların üzerinde olduğuna inanma cesareti gösterenler tarafından yapılmıştır.

  Bruce Barton Kaplumbağaya dikkat et! Ancak kafasını çıkarıp risk aldığında ilerleyebilir.

  James B. Conant Hata yapmaktan korkmak, ilerlemenin ölümüdür. Alfred North Whitehead Değişimi başlatanların ilk işi, alışkanlıkları ortaya çıkarmaktır; onları değiştirmeye çalışmak değil. Gary Hamel Beni yıkamayan herşey beni güçlendirir.


  Nietsche Mucize, enerjinizi korkularınıza değil rüyalarınıza verdiğiniz zaman başlar. Yüzeyde hazine bulamazsınız. Her sey üstüne üstüne geliyorsa, belki de sen ters gidiyorsundur.

  Fransız Atasözü İnsanoğlunun yapacakları, hayal ettikleri ile sınırlıdır. Arthur C. Clarke Güçlü olan zayıf yanını herkesten daha iyi bilendir; daha güçlü olan, zayıf yanına hükmedebilendir. İmkansızlık yalnız sersemlerin sözlüğünde bulunan bir kelimedir.

  Napoleon Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır. Walter Bagehot Bir kez de korkunu yen, zaferi güzeldir. Yeterli zamanım yok deme...

  Pasteur, Michelangelo, Leonardo da Vinci'nin de günleri 24 saatti... Hakkıyla başlatılan bir girişim, gereken herşey kazanılana dek bırakılmamalıdır. Kolay kazanılan zaferler ucuzdur. Kazanmaya değer olanlar ise zorlu bir savaşın sonunda gelir.


  Ne zaman bir sorunum olsa, yaşamımdaki kötü bir anı anımsar ve "Bununla başa çıkabilmiştim. Şu an karşılaştığım zorluk bundan çok daha hafif, bunu da halledebilirim."derim.


  Karamsar olmak zor değil. Zor olan, çılgın bir firtınadan sonra gökkuşağı gibi gülümseyebilmektir. En büyük zaferimiz düşmemek değil, düştüğümüz zaman ayağa kalkmamızdır. Yapamayacağın şeylerin, yapabileceklerini engellemesine izin verme.


  John Wooden Sorun, ne kadar derine düştüğün değil, düştükten sonra nereye zıplayacağındır. Büyük hayaller, çoğu kez erişebileceğinizden o kadar uzaktadır ki ümitsizliğe kapılabilirsiniz.


  Ama gerçekleştireceğiniz her küçük hedef, size bir sonrakini deneme güvenini verir. İlk seferde başaramazsanız, tekrar tekrar deneyin, sonra vazgeçin. Hemen vazgeçmek,aklını kullanmamaktan başka bir şey değildir. Yenilmek ama yinede teslim olmamak... Zafer budur. Her zaman mutluluğun doruğundayken gülünmez.

 3. 3
  Ziyaretçi

  Cevap: kimse başarı merdivenini elleri cebinde çıkmamıştır ile ilgili kompozisyon

  Başarı, basit hâliyle istenilen bir sonucu elde etmektir.Başarıya ulaşmak için insanların bazı uğraşlar vermesi gerekmektedir.Bunlar sabırlı olmak,azim ve çalışmaktır.

  Çalışmak, insanı hayatta üç şeyden kurtarır Can sıkıntısı, kötü alışkanlıklar ve yoksulluk İçinde çalışma olmayan bir hayat ise boşa geçirilmiştir

  Çalışkan olmak, başarıya ulaşmadaki en büyük anahtardır Her insan hayatta başarılar elde etmek ister Bunun için de çalışıp, çabalaması gerektiğini bilir Çünkü emek olmadan yemek de olmaz İçinde emek olan her şey ise çok değerlidir

  Çalışkan olmak sürekli kitap okumak demek değildir Kendimizi geliştirmek için elbette kitap okumalıyız tabi ama çalışkanlık sadece kitap tozu yutmak değildir Çalışmak aynı zamanda bir şeyler üretebilmektir Kendimizi minimumda mutlu hissetmemizin sırrı da buradadır İnsan bir şeyler ortaya koyduğunda, kendini mutlu hisseder İşe yaradığını bilemenin huzurunu yaşar

  Hayatta birçok engelle ve sorunlarla karşılaşabiliriz Tek çıkış yolu çok çalışmaktır Çalışmak ve azim her daim başarıyı getirir Bizler iyi bir hayat istiyorsak, mutlaka çok çalışmalıyız Unutmayalım ki “İnsan ancak çalıştığını kazanır” 4. 4
  Ziyaretçi

  Cevap: kimse başarı merdivenini elleri cebinde çıkmamıştır ile ilgili kompozisyon

  başarı merdivenine elleri cebinde çıkılmaz sözüne uyan bir söz

 5. 5
  Ziyaretçi
  Allah razı olsun çok güzel yazmışsınız

 6. 6
  Ziyaretçi
  bekle beni 100 ben geliyorum

 7. 7
  Ziyaretçi
  nede güzel yazmışsınız ellerinize sağlık

 8. 8
  Ziyaretçi
  eliniz dert görmesin süper yazmışsınız

 9. 9
  Ziyaretçi
  kimse merdiveni onar onar geçemez gibi gibi

 10. 10
  Ziyaretçi
  Süper olmuş çok beğendim

 11. 11
  Ziyaretçi
  Hickimse başartı merdivenıne elleri cebinde çikmamısdir. Uğrasarak ulasmıslardır hayatta bircok sorunlarla karsılaşirız bu sorunları çozmek için sabırlı ve azim göstermeliz. Çünkü sabïr ve azim gösteren kisiler hep başarir. Bazı zaman lar cozüm uretmeyide bilmeliyiz hemen pes etmmemeliyiz pes eden herzaman basarısizdır. Ama pes etmeyen çaba gösteren hep başarılıdır...

+ Yorum Gönder
hiç kimse başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır kompozisyon,  hiç kimse başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır ile ilgili kompozisyon,  hiç kimse başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 7 kişi