+ Yorum Gönder
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye

  Oyun hamuru ile neler yapılabilir

  Oyun Hamurunu Kendin Yap
  Hamur ile oynamak, sıkmak ve yuvarlamak çok keyiflidir. Çocuğunuz iki yaşından itibaren hamur ile oynayabilir fakat yememesine dikkat edin, marketten satın alabilir ya da evde kendiniz yapabilirsiniz.
  Hamur ile neler yapılabilir?

  Kıvrılan yılanlar – Bir parça hamuru düz bir zemin üzerinde yuvarlayıp uzun sosisler yapın. Bir ucuna göz için iki tane delik açın ve yılanınızı hafifçe kıvırın.

  İzler – Hamuru açarak geniş yassı bir yuvarlak yapın ve çocuğunuzdan ellerini hamurun üzerine bastırarak izini çıkarmasını isteyin. Tarak, çatal, elek gibi eşyaları iz çıkartmak için kullanabilirsiniz. Eski olmalarına dikkat edin çünkü kullanıldıktan sonra temizlemek imkansız olabilir.

  Çay zamanı – Kalın bir parça oyun hamurundan yaptığınız kekin üzerine, küçük yuvarlak bir parça hamurdan vişne yapıp kendinize çay partisi hazırlayabilirsiniz.

  Şekiller ve modeller – Bir parça oyun hamurunu yuvarlak ve yassı hale getirip üzerinde su bardağı, saklama kapları, yumurtalıklar gibi şeylerle bastırarak çeşitli şekiller çıkarabilirsiniz.

  Renk değişimi – Yeni renkler yapmak için değişik renklerdeki hamurları karıştırın. Kırmızı ve sarı turuncu olacak, kırmızı ve mavi mor, mavi ve sarı ise yeşil.

  Hamurunu kendin yap – 2 ölçü un, bir az tuz, 1 ölçü su ile 2 yemek kaşığı sıvı yağı karıştırın ve yoğurun. İstediğiniz renkte gıda boyası ekleyin. Bu kadar basit.
 2. 2
  Ziyaretçi

  Oyun hamuru ile neler yapılabilir

  oyun hamurundan neler yapılabilir resimlerle örnek verir misiniz 3. 3
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: oyun hamuru ile neler yapılabilir

  oyun hamuru ile neler yapılabilir  oyun hamuru ile neler yapılabilir hakkında bilgi


  oyun hamuru.jpg
  oyun hamuru1.jpg
  oyun hamuru2.jpg 4. 4
  Ziyaretçi

  Cevap: Oyun hamuru ile neler yapılabilir

  Cooooook guzel burdaki butun seyleri hamurdan yapicagim

+ Yorum Gönder
oyun hamurundan neler yapılır,  oyun hamuru ile neler yapılır,  oyun hamuruyla neler yapılır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi