+ Yorum Gönder
 1. 1
  Ziyaretçi

  Atatürke mektup örnekleri

  atatürk'e güzel bir mektup örnekleri verir misiniz 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: Atatürke mektup örnekleri

  atatürk'e mektup örnekleri  atatürk'e mektup örnekleri hakkında bilgi  Atam!,
  Sen tüm zorluklara göğüs germiş, yılmadan, bıkmadan çalışmış, kendi menfaatlerini düşünmeden halkı için çalışmış büyük bir öndersin. Sen, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürksün.
  Bazen seni düşünüyorum; çünkü seni anlamak istiyorum. Bütün bu yaptıklarını nasıl başardın diye bir defa daha düşünüyorum. Dediğin sözü hatırlıyorum sonra, “Bir Türk dünyaya bedeldir.” Evet Atam… Bir Türk dünyaya bedeldir.
  Seni çok özlüyorum Atam. Keşke yanımda olsaydın, ellerinden öpebilseydim. Sen hepimizin, Türk milletinin kalbinde yaşıyorsun.
  Sana layık olabilmek için çok çalışıyorum Atam. Bize emanet ettiğin cumhuriyete sahip çıkabilmek için… Diyorum ki, “ Bir Türk neyin üstesinden gelemez ki? Bütün zorluklara rağmen başarma ve kazanma azmini kendimde buluyorum. Muhtaç olduğum kudretin damarlarımdaki asil kanda mevcut olduğunu biliyorum.
  Atam! Ben, dünyanın her yerinde barış olsun istiyorum. Senin dediğin gibi “Yurtta sulh, cihanda sulh” olsun istiyorum. Savaşlarda hiç suçu olmayan masum insanlar, çocuklar, anneler, babalar ölüyor. Daha fazla toprak kazanabilmek için yapılan haksızlıklara tahammül edemiyorum.
  Sen, sanata ve kültüre çok önem verirdin. Bir sözünde “Türk milleti, Türk sanatı, Türk şiir ve edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişecektir.” diyorsun. Gelişiyoruz Atam; eğitimde, sanatta, ekonomide, ticarette başarılı işlere imza atıyoruz.
  Keşke yanımızda olsaydın, sana sıkı sıkı sarılabilseydim. Sana sonsuz teşekkürlerimi sunabilseydim. Bu mektubu sana gönderebilmeyi ne kadar isterdim bilemezsin.
  Atam, şunu bil ki kanımın son damlasını vatanım için feda edebilirim. Türküm ve bununla gurur duyuyorum.
  Ne Mutlu Türküm Diyene! 3. 3
  Ziyaretçi

  Cevap: Atatürke mektup örnekleri

  harbidende ne mutlu Türküm diyene 4. 4
  Ziyaretçi

  Cevap: Atatürke mektup örnekleri

  sevgili ATATÜRK seni çok seviyorum

 5. 5
  Ziyaretçi
  Ne mutlu türküm diyene

 6. 6
  Ziyaretçi
  Güzel örneklerle yazılmış bilgiler çok sağolun

 7. 7
  Ziyaretçi
  Ne mutlu türküm diyene!!!!!

+ Yorum Gönder
ecdada mektup örnekleri,  mektup örnekleri,  ecdada mektup örneği
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 6 kişi