+ Yorum Gönder
 1. 1
  Ziyaretçi

  Geçmişten günümüze değişen türkçe kelimeler

  geçmişten günümüze değişen türkçe kelimeler nelerdir açıklar mısınız 2. 2
  HARBİKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: geçmişten günümüze değişen türkçe kelimeler

  geçmişten günümüze değişen türkçe kelimeler
  Yıl: 1965
  “Karşıma âniden çıkınca ziyâdesiyle şaşakaldım. Nasıl bir edâ takınacağıma hükûm veremedim, âdetâ vecde geldim. Buna mukâbil az bir müddet sonra kendime gelir gibi oldum, yüzünde beni fevkalâde rahatlatan bir tebessüm vardı.Üstümü başımı toparladım, kendinden emin bir sesle ‘akşam-ı şerifleriniz hayrolsun’ dedim.”


  Yıl: 1975
  “Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım.Ne yapacağıma karar veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Ama çok geçmeden kendime gelir gibi oldum, yüzünde beni rahatlatan bir gülümseme vardı. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle ‘iyi akşamlar’ dedim.”


  Yıl: 1985
  “Karşıma âniden çıkınca fevkalâde şaşırdım. Nitekim ne yapacağıma hükûm veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Amma ve lâkin kısa bir süre sonra kendime gelir gibi oldum, nitekim yüzünde beni ferahlatan bir tebessüm vardı. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle ‘hayırlı akşamlar’ dedim.”


  Yıl: 1995
  “Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım. Fenâ hâlde kal geldi yâni. Ama bu iş bizi bozar dedim. Baktım o da bana bakıyor, bu iş tamamdır dedim. Manitayı tavlamak için doğruldum, artistik bir sesle ‘selâm’ dedim.”

  Yıl: 2006
  “Âbi onu karşımda öyle görünce çüş falan oldum yâni. Oğlum bu iş bizi kasar dedim, fenâ göçeriz dedim, enjoy durumları yâni. Ama concon muyum ki ben, baktım ki o da bana kesik. Sarıl oğlum dedim, bu manita senin.. ‘Hav ar yu yavrum?’


  Yıl: 2026
  “Ven ay vaz si hör, ben çok yâni öyle işte birden. Off, ay dont nov âbi yaa. Ama o da bana öyle baktı, if so âşık len bu manita. ‘Hay beybi..’” 3. 3
  Ziyaretçi

  Cevap: geçmişten günümüze değişen türkçe kelimeler

  sorduğum sorunun cevabını buldum tşk+ Yorum Gönder
geçmişten günümüze değişen kelimeler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi