+ Yorum Gönder
 1. 1
  Ziyaretçi

  Hollanda nın yöresel kıyafetleri

  hollanda nın yöresel kıyafetleri hakkında bilgi verip resimlerle açıklar mısınız 2. 2
  Gülcan
  Usta Üye

  Cevap: hollanda nın yöresel kıyafetleri

  hollanda nın yöresel kıyafetleri

  Yöresel Hollanda kıyafetleri resimleri
  Hollanda kıyafetleri yöresel giysileri, Hollanda yöresel kıyafetleri nelerdir, geleneksel Hollanda kıyafetleri elbiseleri
  Hollanda Geleneksel Kostümleri


  hollanda kiyafetleri.jpg
  Hollanda yoresel kiyafeti.jpg
  Hollanda yoresel kiyafeti1.jpg

  Günümüzde, Hollandalılar Avrupa'daki diğer insanların giydiği kıyafetleri aynı tür giyerler. Ancak, tüm büyük ülkeler gibi, insanlar diğer ülkelerde giyilen farklı olup giysiler giyerdi. Bugün bu geleneksel kostüm, ya da bazen ulusal kostüm olarak adlandırılır ve nadiren düzenli olarak giyilir. Hollanda Her alan kendi kostümü vardı, aslında birçok geleneksel Hollanda kıyafetleri vardır ki.

  Geleneksel Hollanda kostüm en çok bilinen parçası tahta takunyalar olduğunu. Uzun zaman önce, sadece çok zengin insanlar deri ayakkabı parası olabilir, ve bu yüzden sıradan insanların ahşap ayakkabı giydi. Takunya şekli geldikleri Hollanda hangi alana göre farklı oldu. Onlar gumboots daha giymek ucuz ve kolay olduğu gibi, bugün kırsal alanda çalışan bazı insanlar hala, zaman zaman giyerim. Ancak, bugün yapılan tahta terlik binlerce en Hollanda onların yolculuğun bir hatıra isteyen turistlere satılmaktadır.

  Birkaç kişi düzenli olarak geleneksel kostüm giymek, ama turist ziyaret yerlerde çalışan insanlar. Bazı yaşlı insanlar bazen geleneksel kostüm giyen görülebilir. Böyle düğün ve fuar gibi ülke köylerde, özel durumlarda, bazı insanlar geleneksel kostüm giymek.

  Temel olarak, kadınlar için geleneksel kostüm uzun bir etek ve bir önlük ve belki de bir şal veya omuz süslemeleri ile bir bluz oluşuyordu. Şapka alanına göre değişmektedir.

  Böyle daha iyi kumaş, dantel, mücevher gibi özel gün ve Pazar günleri için kostüm değişiklikleri vardı. Bir kadın deri ayakkabı parası olabilir yaparsa, o özel kostümü ile bunların giyecek, ve o günlük giyim için tahta ayakkabı giyecek.

  Kostüm alanına göre değişecektir: Bazı yerlerde, bayan etekleri şeritli olacak ve bunlar kısa kollu ve boyun işlemeli atkısı ile bir ceket giymek olacaktır.

  Erkekler temel geleneksel kostüm ön kare flep üzerine gümüş düğmeler genellikle geniş yünlü pantolon olduğunu. Onlar bir gömlek, ceket ve şapka giyecek. Yine, insanın özellikle şapka şeklinde, geldiği bölgeye göre farklılıklar bulunmuştur. 3. 3
  Ziyaretçi

  Cevap: hollanda nın yöresel kıyafetleri

  Dünyada her ülkeye ait farklı kültürler bulunmaktadır.+ Yorum Gönder
hollanda nın yöresel kıyafetleri,  hollanda kıyafetleri,  hollanda yöresel kıyafetleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 6 kişi