+ Yorum Gönder
 1. 1
  Ziyaretçi

  Atatürkün iletişime verdiği önemi gösteren kanıtlar nelerdir

  atatürkün iletişime verdiği önemi gösteren kanıtlar nelerdir 2. 2
  Galus
  Özel Üye

  Cevap: atatürkün iletişime verdiği önemi gösteren kanıtlar nelerdir

  Atatürkün Türk Diline Verdiği Önemi Gösteren Kanıtlar Hakkında Bilgi


  Atatürkün türk diline verdiği önem tartışılmazdır. Bu alanda pek çok çalışma yapan atatürk Türk dilinin gelişmesi ve büyümesi için elinden gelen tüm çabayı göstermiştir. Ulu önderin türk dili hakkında sarfettiği sözlere bakılarak onun dile verdiği önem anlaşılabilir:

  “Türk milletinin dili Türkçedir. Türk Dili dünyada en güzel, en zengin ve kolay olabilecek bir dildir. Onun için her Türk, dilini çok sevip onu yükseltmek için çalışır. Bir de Türk Dili, Türk milleti için kutsal bir hazinedir. Çünkü Türk milleti geçirdiği sonsuz felaketler içinde ahlakını, göreneklerini, anılarını, çıkarlarını kısacası; bugün kendisini millet yapan her niteliğinin, dili sayesinde korunduğunu görüyor. Türk Dili, Türk ulusunun yüreğidir, beynidir.” diyen Mustafa kemal türk dilinin gelişmesi ve araştırılması için kurultaylar düzenlemiştir.

  Bunun yanında en önemlisi Türk Dİl Kurumu, Mustafa Kemal’in isteği ile Türk dilinin bilim alanında araştırılıp özgünleştirilmesi ve milli bir dil haline daha hızlı bürünebilmesi için kurulmuştur. Yine TDK’nin kurulması Türkçe’ye büyük katkı sağlamıştır. Türk dili ile ilgili yapılan büyük çalışmalar (Divanü Lügati’t-Türk, Kutadgu Bilig incelemeleri vb.) O’nun döneminde başlamıştır. 3. 3
  Ziyaretçi

  Cevap: atatürkün iletişime verdiği önemi gösteren kanıtlar nelerdir

  güzel yanı odevıme yardımcı oldunuz cok tsk 4. 4
  Ziyaretçi

  Cevap: atatürkün iletişime verdiği önemi gösteren kanıtlar nelerdir

  çok güzel

 5. 5
  Ziyaretçi
  çok iyiymiş yaa

+ Yorum Gönder
atatürkün iletişime verdiği önemi gösteren kanıtlar
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 6 kişi