+ Yorum Gönder
 1. 1
  Ziyaretçi

  Atatürkün insan sevgisini anlatan yazı

  atatürkün insan sevgisini anlatan yazı yazmanızı istiyorum arkadaşlar 2. 2
  Galus
  Özel Üye

  Cevap: atatürkün insan sevgisini anlatan yazı

  insan sevgisi ve Atatürk Atatürkün insan sevgisini anlatan yazı


  Atatürk, kendi milletini ve bütün insanları samimî duygularla seven, iyi kalpli bir insandı. Bütün milletleri bir vücut, her milleti de bu vücudun bir organı olarak görürdü. Dünyanın herhangi bir yerinde bir rahatsızlık varsa ilgisiz kalamazdı. "İnsanları mesut edecek tek vasıta, onları birbirlerine yaklaştırarak, onlara birbirlerini sevdirerek, karşılıklı maddî ve manevî ihtiyaçlarını karşılamaya yarayan hareket ve enerjidir" derken insanlar için ne kadar iyi duygular beslediğini açıklıyordu.

  Atatürk, çocukları ve gençleri çok sever, onların en iyi şartlarda yetişip yükselmesini isterdi. Çünkü bir milletin ancak iyi nesiller yetiştirebilirse yükseleceği düşüncesini taşıyordu.

  Atatürk, insanlara değer vermiş, insanlığın hizmetinde çalışmayı amaç edinmiştir. Romanya dışişleri bakanı ile yaptığı bir konuşmada insanlık ailesinin yerini ve değerini şu sözlerle belirtmiştir: "İnsan, mensup olduğu milletin varlığını ve mutluluğunu düşündüğü kadar, bütün dünya milletlerinin huzur ve refahını düşünmeli ve kendi milletinin mutluluğuna ne kadar kıymet veriyorsa, bütün dünya milletlerinin mutluluğuna hizmet etmeye elinden geldiği kadar çalışmalıdır. Bütün akıllı adamlar takdir ederler ki bu yolda çalışmakla hiçbir şey kaybedilmez. Çünkü dünya milletlerinin mutluluğuna çalışmak, diğer bir yoldan kendi huzur ve mutluluğunu temine çalışmak demektir"

  Atatürk, barışa önem veren bir liderdi. Ona göre barışın bozulmasından bütün dünya ülkeleri ıstırap duymalıydı. Anlaşmazlıkların ortadan kalkması, insanlığın başlıca dileği olmalıydı. Dünyada yalnızca sevgi egemen olmalıydı. Atatürk'ün bu sevgi anlayışının nedeni insana duyduğu saygıdır. Onun "Yurtta sulh, cihanda sulh" sözü barış idealinin simgesi hâline gelmiştir. 3. 3
  Ziyaretçi

  Cevap: atatürkün insan sevgisini anlatan yazı

  gayet güzel 4. 4
  Ziyaretçi

  Cevap: atatürkün insan sevgisini anlatan yazı

  sevgisi çok özenli

 5. 5
  Ziyaretçi
  güzel tşk ederim

 6. 6
  Ziyaretçi
  çok iyi tşk.

 7. 7
  Ziyaretçi
  çok iyi saol

 8. 8
  Ziyaretçi
  harika tsk güzel bir yazı

 9. 9
  Ziyaretçi
  bence çok güzel bir yazı

 10. 10
  Ziyaretçi
  Bence çok güzel bir yazı.

 11. 11
  Ziyaretçi
  çok tşk ederim güzel bir yazı

 12. 12
  Ziyaretçi
  gerçekten muhteşem

+ Yorum Gönder
atat,  atatürkün insan sevgisi ile araştırma,  atatürkün insan sevgisi ile ilgili yazı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 7 kişi