+ Yorum Gönder
 1. 1
  Ziyaretçi

  Flash player nasıl güncelleniyor

  flash player nasıl güncelleniyor onu anlayamıyorum 2. 2
  Aytu
  Bayan Üye

  Cevap: flash player nasıl güncelleniyor

  Adobe Flash Player'ı güncelleme hakkında

  Flash Player nedir?

  Neden güncelleme yüklemem isteniyor?
  Flash Player'ı indirmek için herhangi bir ücret ödemeli miyim?
  Flash Player, bilgisayarımda görüntülenen açılır pencere reklamları ile ilişkili mi?
  Adobe'ye hangi bilgiler gönderiliyor?
  Flash Player'ı yüklemek güvenlikle ilgili sorunlara neden olur mu?
  Güncelleme bildirimleri alma sıklığımı nasıl değiştirebilirim?
  Hiçbir zaman güncelleme bildirimi almayı istemezsem ne yapmalıyım?
  Güncellemeleri manüel olarak nasıl denetleyebilirim?

  Flash Player nedir?

  Adobe Flash Player, Adobe tarafından oluşturulan, web üzerinde etkileşimli içerikleri ve uygulamaları görüntülemenize olanak veren bir yazılımdır. Flash Player uyumlu içerik (SWF ve FLV dosyaları), web'in her yerinde bulunabilir ve Flash Player, dünyadaki masaüstü bilgisayarların %98'inde yüklüdür. Flash ile yaşanan bazı müthiş deneyimleri görmek veya SWF ve FLV içeriği oluşturma hakkında daha fazla bilgi edinmek için Adobe'nin web sitesini ziyaret edin.

  Neden güncelleme yüklemem isteniyor?

  Adobe, Flash Player'ı düzenli olarak güncelleyerek yeni özellikler veya düzeltmeler eklemekte ve sizi otomatik olarak bilgilendirerek güncellenmiş sürümü hemen yükleyebilmenize olanak sağlamaktadır. Güncellemeyi yüklemenizin istenmesinin nedeni, o anda bir güncellemenin kullanılabilir durumda olmasıdır ve Ayarlar Yöneticisi'ndeki bildirim ayarları, bir güncelleme kullanılabilir olduğu zaman her seferinde size otomatik bildirim gönderecek şekilde yapılandırılmıştır.

  Flash Player'da yapılan güncellemeler, Flash Player'ın düzgün şekilde çalışmasını sağlar ve bu güncellemeler güvenlik özelliklerinde yapılan değişiklikleri veya yeni ürün işlevlerini içerebilir. Adobe, yeni bir sürüm kullanılabilir olduğu zaman, özellikle de bir güvenlik güncellemesinin yapıldığı belirtildiğinde, her seferinde Flash Player'ın en son sürümüne güncelleme yapmanızı önerir.

  Not: Otomatik bildirim tüm Windows platformlarında kullanılabilir. Güncellemeleri yüklemek için, bilgisayarınıza yazılım yükleme izninizin olması gerekir; yani yönetici olarak veya yazılım yükleme izni olan bir kullanıcı olarak oturum açmanız gerekir.

  Flash Player'ı indirmek için herhangi bir ücret ödemeli miyim?

  Hayır. Flash Player, Adobe tarafından sağlanan ücretsiz bir yazılımdır.

  Flash Player, bilgisayarımda görüntülenen açılır pencere reklamları ile ilişkili mi?

  Web'deki bazı reklamlar diğer birçok çevrimiçi içerik türüne ek olarak Flash içeriği de kullanır. Flash Player ise bu içeriği görüntülemek için kullanılır; reklamın Adobe ürünleri veya hizmetleriyle ilgili olduğu durumlar dışında bu reklamların üretimi ve yerleştirilmesi, Adobe'den bağımsız üçüncü taraflar tarafından gerçekleştirilmektedir.

  Adobe'ye hangi bilgiler gönderiliyor?

  Flash Player, otomatik bildirim ve güncelleme sürecinde Adobe'ye veya herhangi bir üçüncü tarafa sizinle veya bilgisayarınızla ilgili herhangi bir bilgi göndermez. Flash Player yalnızca en son sürüm olup olmadığını belirlemek için Adobe.com'dan veri ister; herhangi bir bilgi aktarımı söz konusu olmaz. Gizlilik ilkemiz* hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Flash Player, bilgisayarınızın yetenekleri hakkında sınırlı sayıda bilgiyi kullanıma sunar ve SWF ve FLV içeriğinin bilgisayarınızın belirli bir konumuna veri kaydetmesine izin verebilir. Ancak Flash Player kullanıcısı olarak tek tek web siteleri için veya tüm web siteleri için gizlilik ve depolama ayarları belirlemek sizin denetiminizdedir. Gizlilik ve güvenlik ayarlarınızı yapılandırma hakkında daha fazla bilgi edinmek için, bkz. Ayarlar Yöneticisi ile neler yapabilirim?.

  Flash Player'ı yüklemek güvenlikle ilgili sorunlara neden olur mu?

  Web sitelerini görüntülediğinizde ve web'den bilgi indirdiğinizde her zaman bir risk durumu söz konusu olsa da Adobe, Adobe.com'dan güncelleme yüklerken bu riski neredeyse ortadan kaldırmaya yönelik kapsamlı adımlar atmıştır. Flash Player güncellemesi güvenli bir bağlantı üzerinden indirilir ve Adobe, her güncellemeyi web'e yüklemeden önce, müşterileri için güvenli olduğundan emin olmak üzere dikkatle kontrol eder. Ayrıca otomatik güncelleme mekanizması güncellemenin yalnızca Adobe.com'dan yüklenmesine izin verir.

  Bazı durumlarda, Flash Player'ın indirmekte olduğunuz yeni sürümü, siz web'te gezinirken bilgisayarınıza ek koruma sağlayan geliştirmeler içerir.

  Güncelleme bildirimleri alma sıklığımı nasıl değiştirebilirim?
  Global Bildirim Ayarları panelinde, Flash Player'ın güncellemeleri denetleme sıklığını değiştirebilir veya bildirimleri almaktan vazgeçmek için Bir Güncelleme Kullanılabilir Olduğunda Bana Bildir seçeneğinin seçimini kaldırabilirsiniz.

  Hiçbir zaman güncelleme bildirimi almayı istemezsem ne yapmalıyım?
  Güncelleme bildirimleri almamak için, Global Bildirim Ayarları panelinde Bir Güncelleme Kullanılabilir Olduğunda Bana Bildir seçeneğinin seçimini kaldırın. Flash Player'ın güncellenmiş sürümlerini Adobe İndirme sayfasından indirebilirsiniz.

  Güncellemeleri manüel olarak nasıl denetleyebilirim?

  Tüm desteklenen platformlarda kullanıcılar, yüklenmiş Flash Player uygulamasının en son ve en güvenli sürüm olup olmadığını manüel olarak denetleyebilir. Kullandığınız Flash Player'ın hangi sürüm olduğunu öğrenmek için Flash Player ana* sayfasına gidin. Bu sayfada, geçerli olarak yüklenmiş Flash Player sürümünüzü bildiren ve platform için en son kullanılabilir sürümü listeleyen bir sürüm testi çalıştırılır. Flash Player'ın son sürümünü yüklemek için yükleme* sayfasını ziyaret edin.

  Kullanıcılar Flash Player güvenlik önerilerini denetleyebilir. Bu sayfa Flash Player'ın farklı sürümleri için mevcut güvenlik güncellemelerini tanımlar. Bu sayfanın en üst kısmında, gelecekteki tüm güvenlik önerilerinin e-postayla bildirimini almak için kaydolabilirsiniz. 3. 3
  Ziyaretçi

  Cevap: Flash player nasıl güncelleniyor

  flas player nasıl guncellenir+ Yorum Gönder
adobe flash player nasıl güncellenir,  flash player nasıl güncellenir,  flash playerın güncellenmesi gerekiyor
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 13 kişi