+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu
 1. 1
  Ziyaretçi

  Öğretmenlik ile ilgili kompozisyon

  lütfen öğretmenlik ile ilgili kompozisyon 2. 2
  Sihem
  Administratör

  Cevap: öğretmenlik ile ilgili kompozisyon

  Dünler için sevilmez onlar çünkü dünler biter ama onların sevgisi asla, onların öğrettikleri asla… Bir ateş kıvılcımına benzer bilgi, zaten onlarda bir mum gibi aydınlatır bizleri başkalarına ışık verirken tükenirler. Ama bir sevgi var ya hani düşlere daldığımız gecelerde uyandırır bizi o öğretmen mi geldi deriz kendi kendimize hayallerimizdeki kalbimizdeki ve onu istediğimiz gibi şekilden şekle düşünürken yağmur damlacıkları vurur penceremize bitiverir hemen hepsi. Hayaller bize uyumayı unutturmuştur ama bu hayat o hayalleri kime yaşatır bilinemez ki. Bir öğrenci bu duyguyu bilir, bilmelidir de. Bilmelidir ışığında aydınlandığı sevginin ismini anne, baba, abla veya abi nasıl hissediyorsa içinde. Sıcağı nasıl sıcak, soğuguda nasıl yaşıyorsa iliklerine dek sevginin gerçeğini de öyle hisseder kalbinin en derininde bütün içtenliği ve güzelliğiyle…
  İşte bu yüzden öğretmen demek sınıfa girip çıkmak değildir. bu yüzden adı abla, abi veya başka şeydir. Ve tanıdığımız her biri bize bir sözcük öğretse dahi gökyüzünden yer yüzene bir ağaç için yağan bir damla su misali gelir. Ağacın suya ihtiyacı vardır. Su ise bir başka canlıya kendini vererek onunla beraber farklı bir sesle merhaba der hayata. Sevgi o ağaç gibi, onu yaşatan su gibi her bir öğrencinin içindedir.
  Hayat ta o ağaçlarla doludur. Emek verilir, yol gösterilir, bir kalp bir başka kalbin içinde yeşerir. Ve yeşillerle dolu bir dünya düşlenir. Sevginin gerçekliğiyle samimiyeti ve büyüklüğüyle evet o sensin öğretmenim!!! 3. 3
  Sihem
  Administratör

  Cevap: öğretmenlik ile ilgili kompozisyon

  İnsanların hayatı doğumla başlayan bir yolculuktur. Bu yolculuğun ikinci ve en önemli durağı okuldur. Okul, öğrencilerin, ikinci ailesi, öğretmenleri ise ikinci anne ve babasıdır. Memleketin alın yazısını yazan bu kutsal insanlar, övgüyü en çok hak edenlerdir.

  Öğretmenler sorumluluğu büyük ve bir o kadarda zorlu bir yolun yolcularıdır. Bu yolda her türlü fedakârlığa razı olurlar ve zorluklarına katlanarak gönüllerdeki yeri hak ederler. İnsanlığın yararına olan her şeyi öğretir ve öğütlerler. Toplumların çağdaş bir medeniyet kurmaları yolunda sarf edilen çabada en büyük paya sahiptirler. Aydınlığa giden yolda öğrencileri iyiye, doğruya ve güzele götüren ve bunun mücadelesini veren öğretmenlerdir. Onlar yurdun umududur.

  Kuşkusuz, kutsal bir mesleğe sahip olan öğretmenler, gösterdikleri fedakârlık, sabır ve özveriyle öğrencilerine ilmin dışında kalp ve gönül zenginliği de sunar. Diyelim ki, bir yerde öğrencinin hızı kesildi, yetişip elinden tutan öğretmendir. Bir konuda yanıldı, yanlışını düzelten hep öğretmendir. Elinin yetişemediği yerde onu yükselten öğretmendir. Hangi işi başarırsa, sevinen öğretmendir. Ne zaman bir yeri kesilip kanasa yüreği ile saran öğretmendir. İşte insanlar bu yüzden muhtaçtır o kutsal insanlara.

  Anadolu’nun Toros’unu, bahçesini, bayırını aşar gelirler. Gurbet iller, ilçeler gezerler. Barışın kardeşliğin güzelliğini öğretirler. Önce dedesini sonra torununu okuturlar. Cehaleti kökten siler, yok ederler. Vatanına bağlı, sözlerine sağdıktırlar. Kalpleri vazife aşkıyla doludur.

  Boşa gitmez öğretmenlerin verdiği emekler, eğitimsiz toplum yerde emekler. 4. 4
  Ziyaretçi

  Cevap: öğretmenlik ile ilgili kompozisyon

  Cok guzel cok tezekkurler

 5. 5
  Ziyaretçi
  bence guzel olmus ama okulda beni kurtarirmi

 6. 6
  Ziyaretçi
  teşekkürler bunu örnek icin kullanacağım teşekkürler ™

 7. 7
  Ziyaretçi
  ögretmenler anne ve babamızdır

 8. 8
  Ziyaretçi
  ayyyyyyyy yaaa ben en çok türkçeçiyi seviyorum bu arada bütün öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsu (bütü öğretmenlerimin elinden öperim

 9. 9
  Ziyaretçi
  guzel ama giriş sonuc yok Ödevime yardımcı oldu sağol

 10. 10
  Ziyaretçi
  Ödevime yardımcı oldu sağol

 11. 11
  Ziyaretçi
  çok yardımcı oldunuz ödevime sağolun

 12. 12
  Ziyaretçi
  süperler saolun :D

 13. 13
  Ziyaretçi
  guzel yaaa zaten öğretmenler bu yurdun geleceği demiş ata ......

 14. 14
  Ziyaretçi

  çok güzel ama öğretmen benim yazmadığımı anlıcak yaa offffff :( :( :( :( :(
  ve bunları yazan her kimse ellerine, ağzına,fikrine,beynine sağlık yaa

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu
öğretmen ile ilgili kompozisyon,  öğretmenlik ile ilgili kompozisyon,  öğretmenler ile ilgili kompozisyon
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 13 kişi