+ Yorum Gönder
 1. 1
  Ziyaretçi

  İyilik ile ilgili güzel bir kompozisyon

  arkadaşlar lütfen arkadaşlar 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: iyilik ile ilgili güzel bir kompozisyon

  iyilik il kompozisyon
  iyilik hakkında kompozisyon


  tıkla
  [url]http://www.forumalev.net/soru-lar-ve-cevap-lar/366583-iyilik-eden-iyilik-bulur-yazi-kompozisyon.html[/url] 3. 3
  Ziyaretçi

  Cevap: iyilik ile ilgili güzel bir kompozisyon

  Bana iyilik ile ilgili bir kompozisyon bulur musunuz ? 4. 4
  Ziyaretçi

  Cevap: iyilik ile ilgili güzel bir kompozisyon

  "Bu dünyada herkes yaptığının karşılığını bulur. Kötüler er geç cezalarını çekerler. İyiler ise, türlü şekil ve yollarla mükâfat görürler. İyi niyetle attığımız her adım, yaptığımız her iş, er geç yüzümüzü güldürecektir.

  Birçokları, karşılaştıkları zorluklardan, kötü ve sıkıntılı durumlardan yakınır dururlar. Oysa tüm kötülüklerin ve acı gerçeklerin ilk tohumu insan ruhuna atılır. Yalnız kendini düşünmenin ve bencilliğinin ihtirasına kapılan insanoğlu, dünyayı kendi arzularını fazlasıyla doyurabileceği bir ganimet alanı sanır. Vicdan, irade ve eğitim, o büyük güçlerini göstermediği sürece kötülükler kara bir bulut gibi sarar dünyamızı.

  Bazen işlerimizin gönlümüzce olmadığına, çabalarımızın meyvelerini alamadığımıza üzülürüz. Bunların gerçek nedenleri üzerinde duracağımıza koyu bir karamsarlığa kapılırız. Hayatta atılan ilk adımlar, sonuçları bakımından çok önemlidir. Bu nedenle hayatta, her türlü alanda ilk adımları atarken çok dikkatli olmalıyız. Yersiz düşüncelerle, yanlış davranışlarla çevremize,dolayısıyla da kendimize zarar vermekten kaçınmalıyız. Başkalarının bize karşı iyi niyetli olmalarını istiyorsak önce kendimiz iyi olmalıyız. Önemli olan da budur.
  Her birey kendi içindeki kötülük tohumlarını yok etmeyi başardığı takdirde, bu dünyada kötülük denen şey de ortadan kalkacaktır.

 5. 5
  Ziyaretçi
  bunu kim yazdıysa teşekkür ederim şuanda 6. sınıfı okuyorum ve öğretmenim yazılı notlarımı yükselti zaten yükseti tekrar teşekkür ederim

 6. 6
  Ziyaretçi
  5. sınıf okyorum cok yoruldum ama sonunda yazidm tessekkur ederim bunu yazana :)

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi