+ Yorum Gönder
 1. 1
  Ziyaretçi

  Televizyon nasıl yapılmıştır

  televizyon nasıl yapılmıştır ile ilgili resim ve bilgiler lazım



 2. 2
  fecr
  Özel Üye

  --->: televizyon nasıl yapılmıştır

  ilk televizyon nasıl yapılmıştır

  ilk televizyon resimleri

  1926 yılında Londra'da Kraliyet Bilim Akademisi'nde ve Oxford sokağında halka buluşunu paylaştı.



  John Logie Baird bir rahatsızlık nedeni ile sağlığına iyi geleceğini düşünerek Batı Hint Adaları'na tatile gitti. 1922 yılında İngiltere'ye geri döndü. Hastings'e yerleşen Baird burada birkaç buluş denemesinde bulundu, sonuç hüsrandı. Daha sonraları aklında görüntüyü iletme düşüncesi gelişmeye başladı. sağlık. sıkıntıları devam ediyordu ve bunun üzerine para sıkıntısıda eklenmeye başladı. Alman Paul Nipkow'un buluşu olan optik bir tarayıcı diskini geliştirip, mekanik bir televizyon alıcı-vericisi geliştirdi.26 Temmuz 1923'te patent başvurusunda bulundu. 1924 yılında patent onaylandı. Aradan geçen zamanda buluşunu geliştirmek için değişik yöntemler denedi. Bisküvi kutusu, örgü şişeleri gibi değişik malzemeler kullanarak çalışan bir televizyon elde etmeyi başardı.
  Bu çalışmalar esnasında birbirlerinden habersizce elektronik televizyonlar üzerinde çalışan mucitler vardı. Görüntü Çözümleyici adı altında patenti alan Farnsworth elektronik televizyonlarda görüntü gösterimini başaran ilk kişi oldu[URL="http://www.teknolojide.com/teknoloji-nedir.aspx"]. [/URL]Günümüzde kullandığımız televizyonların temelini ise Zworykin'in icadı olan katodik ışın alıcı-vericisidir. Tüm mucitler buluşlarının sistemini daha eski buluşlara dayandırıyordu. Zworykin 1938 de bu sistemlerin patentini aldı ve çağdaş tv lerin babası oldu.

  Başlangıç olarak tv yayınları iki sistem üzerinde yapılıyordu. Mekanik ve Elektronik sistemlere yayın dönüşümlü olarak BBC tarafından sağlanıyordu.Şubat 1937 itibari ile mekanik sistemlerden vazgeçilip tamamen elektronik tv sistemine geçildi.







 3. 3
  Ziyaretçi

  Cevap: televizyon nasıl yapılmıştır

  televizyon demir,elektrik ve hopör ile yapılmış olup çok kullanılan bir madde olmuştur...







 4. 4
  Ziyaretçi

  Cevap: Televizyon nasıl yapılmıştır

  Televizyon cok bilgi vermiyor cocuk lar icin bilgi verici seyler olmasìnı tavsiye ederim :(

+ Yorum Gönder
televizyon nasıl yapılır,  televizyon nasıl üretilir,  televizyon neyden yapılır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 12 kişi