+ Yorum Gönder
 1. 1
  Ziyaretçi

  Köşkteki esrar kitabının ayrıntılı ozeti

  kıatbı okudum co konu var sonunu anlayamadım bana anlatırmısınız
  esrarengıs cınayetın suclusu kım 2. 2
  Gezgin
  Özel Üye

  Cevap: köşkdeki esrar kıtabın ayrıntılı ozetı

  Kitap Adı : KÖŞKTEKİ ESRAR
  Orjinal Adı : The Secrets of Chimneys
  Yazarı : AGATHA CHRISTIE
  Türü : KLASİK POLİSİYE ROMANLAR
  Çevirmen : Gönül Suveren
  Sayfa Sayısı:287
  Basıl Yeri/Tarihi: İstanbul-Ekim 2005 (4.Basım)  Kitap Hakkında:

  Arkadaşı için yerine getireceği basit bir angaryanın onu uluslararası bir cinayet komplosunun tam ortasına düşüreceği Anthony Cade’in aklının ucundan bile geçmezdi.
  Birileri ne pahasına olursa olsun Herzoslovakya’da monarşinin tekrar kurulmasına engel olmak istiyordu.

  Tüm bu bilinmezler düğümünü çözmek için güçlerini birleştiren Scotland Yard ve Fransız Emniyeti Sûreté dönüp dolaşıp aynı noktada kilitleniyorlardı... Ta ki Bacalar Köşkü’nde işlenen cinayet, bilinmezler düğümünün çözülmesini sağlayan ipucunu verene kadar.  Yazar Hakkında:

  Agatha Christie dünyanın en tanınmış polisiye romanları yazarıdır. Eserleri 45 dile çevrilmiş olan yazarın kitap satışları milyarları bulmuştur. Kutsal kitaplar (Kuran ve İncil) ile Shakespeare’dan sonra en çok satan yazardır.

  Agatha Miller, İngiltere’nin Torquay şehrinde 15 Eylül 1890’da doğdu. 1914 yılında Kraliyet Hava Kuvvetleri’nden Archibald Christie ile evlendi. 1928 yılında boşanan çiftin Rosalind adında bir kızları var.

  Christie, yarım yüzyıla aşkın süren yazarlık hayatında, 79 roman ve kısa hikâyelerden oluşan kitap yazdı. Ayrıca 25 Kasım 1952’de Londra’da perdelerini açan ve bugüne kadarki en uzun süreyle oynanan tiyatro eseri olan Fare Kapanı’nın da yer aldığı bir düzineden fazla oyuna imza attı.

  Christie’nin 1920’de yayınlanan ilk kitabı "The Mysterious Affair Style" (Ölüm Sessiz Geldi), aynı zamanda meşhur kahramanı Belçikalı Dedektif Hercule Poirot’nun da yer aldığı ilk eseridir. Yazın dünyasının bilinen en ünlü karakterlerinden biri olan Hercule Poirot’yu yaratan Christie, bu kahramanını 33 romanı ve birçok kısa hikâyesinde kullandı. Bir diğer kahramanı ise kadın karakter Miss Jane Marple’dır. Miss Marple’ı 1930 yılında yazdığı "The Murder at the Vicarage" (Ölüm Çığlığı) adlı romanıyla okurlarına tanıttı. Her iki kahramanın da serüvenleri televizyon dizisi ve film oldu. 1974’de "Doğu Ekspresinde Cinayet", 1957’de "Witness for the Prosecution" (Beklenmeyen Şahit), 1978’de "Nil’de Ölüm" en başarılı olan filmlerindendir.

  Agatha Christie ayrıca Mary Westmacott takma adıyla altı adet duygusal roman da yazdı. Aynı zamanda ikinci eşi Sir Max Mallowanile katıldığı arkeolojik kazılarla ilgili kitapları da vardır. 1971 yılında İngiltere’nin en yüksek onur unvanı olan "Britanya İmparatorluğu Kadın Komutanı" nişanını aldı. Agatha Christie 12 Ocak 1976’da hayata gözlerini kapadı.


  Kişisel Yorumum:
  Gerçekten soluk soluğa okunacak bir roman.Mükemmel bir polisiye örneği.Harika bir kurgu,uykusuz bırakan sürükleyicilik ve anlaşılır sade bir dil.Okurken sonunu bu kadar çok merak edeceğiniz , öğrenince "Aaa" diyeceğiniz ender kitaplardan biri.Şiddetle tavsiye ederim...

  Kitabın Sonunu Bir Daha Okumanı Tavsiye Ederim ... 3. 3
  Ziyaretçi

  Cevap: köşkdeki esrar kıtabın ayrıntılı ozetı

  teşekkür ederim 4. 4
  Ziyaretçi

  Cevap: Köşkteki esrar kitabının ayrıntılı ozeti

  Ne kadar güzel hazırlamışsın Gezgin Kardeş

+ Yorum Gönder
köşkteki esrar kitap özeti,  agatha christie köşkteki esrar kitap özeti,  köşkteki esrar
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi