+ Yorum Gönder
 1. 1
  Ziyaretçi

  Öğretmen Konulu Kompozisyon

  öğretmen konulu kompozisyon örnekleri 2. 2
  CaRaMeLa
  Bayan Üye

  --->: öğretmen konulu kompozisyon

  Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir. Ürünü insan olan ve başlı başına bir amaç olmaktan öte, bizleri yüce gayemize ulaştıran bir vasıta olarak görüyorum öğretmenlik mesleğini.

  Öğretmenin vazifesi, gücü nispetinde erdemli toplum gayretine katkı sağlamaktır. İnsan yaratılmışların en seçkini, en donanımlısı, en bilinçli olanı; ama aynı zamanda en vahşi, en acımasız, en anlaşılmaz davranışların da sahibi. Onun için insan hayatında eğitim; davranışları doğru yönlendirmede ve diğer hemcinslerinin haklarına tecavüz etmesinin engellenmesinde birinci derecede etkilidir. Öğretmen işlevini yerine getirirken bu önceliği asla ihmal etmemelidir.

  “Bir insanı kötülüklerden alıkoyup iyiliğe sevk etmek, üzerine güneşin doğduğu her şeyden daha hayırlıdır” sözü icra ettiğimiz mesleğin ne kadar onurlu ve yüce bir gayeye hizmet ettiğini göstermesi bakımından anlamlıdır.

  Kadim değerlerin günübirlik çıkarlara feda edildiği günümüzde bu kutlu sanatı en güzel biçimde icra etmek durumundayız. Bunun için de]heyecanımızı diri tutmalı ve ideallerimizi yeniden kuşanmalıyız.

  Karşı karşıya kalacağımız bütün durum ve şartları aşarak ruhumuzu her şartta diri kılarak başarıya ulaşabiliriz. Hayat taşıyıcı uğraşları soylu bir sadelik içerisinde, bir yürek soyluluğu içerisinde, yoğun bir sabırla sürdürmeliyiz.

  Kazanılması gereken asıl büyük servet; para, şöhret ve makamdan öte erdem ve bilgeliktir. Yüreğimizi, ruhumuzu en büyük erdemlerle tezyin ve teçhiz etmeli ve bu amaçlarımızdan vazgeçmeden yolumuza devam etmeliyiz.

  Evrensel medeniyet kulesi dehiç şüphesiz bu onuru taşıyan fedakâr ve cefakâr öğretmenlerimiz sayesinde yükselecektir. 3. 3
  Ziyaretçi

  Cevap: öğretmen konulu kompozisyon

  çok güzel olmuş ellerinize sağlık :) 4. 4
  Ziyaretçi

  Cevap: öğretmen konulu kompozisyon

  güzel ama biraz daha çarpıcı olabilirdi.

 5. 5
  Ziyaretçi
  ya bn 5. sınıf öğrencisiyimm çok ağır olmuşş bnm içinn yardım edermisiniz. :(

 6. 6
  Ziyaretçi
  evet ben de 5. sınıf öğrencisiyim birz ağır ama emeğe saygı :D

 7. 7
  Ziyaretçi
  çok agır olmuş ya one yazarmı yazdı bunu

 8. 8
  Ziyaretçi
  Daha iyisi daha anlamlısı ve kısası (3 paragraf, biraz uzun bişey)

 9. 9
  Ziyaretçi
  6. Sınıf Ögrencisiyim Cok İsime Yaradı Bazı Kelimeleri Degistirdim Yarısmaya Yollıyacagım Cok Tesekkürler. :D

 10. 10
  Ziyaretçi
  aslında edebi eser vermek zor bir iştir ne kadursa olsun ilk önce yazanı tebrik etmeliyiz bu nezaketinde bir göstergesidir

 11. 11
  Ziyaretçi
  bence fena değil...

  süper ya çok hoşuma gitti saolun

  Tek kelimeyle süper

 12. 12
  Ziyaretçi
  yarışmalara kendi emeğinle gir bilgi hırsızlıgı yapma bende 6. sınıf öğrencisiyim ama emeğimi kullanıcam bu konuda bilgi hırsızlıgı yapma tekrar ediyorum sen bu yarışı kazansanda o sevinç kursağında kalır

+ Yorum Gönder
benim öğretmenim konulu kompozisyon,  öğretmen sevgisi ile ilgili kompozisyon,  öğretmen konulu kompozisyon
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 14 kişi