+ Yorum Gönder
 1. 1
  aSsude
  Usta Üye

  PMYO 2009 Sınavı Tavsiyeler

  PMYO SINAVINA GİRMİŞ ANCAK KAZANAMAMIŞ ADAYLAR İÇİN


  Bu durumda olan adaylar öncelikle 2008 sınavında hangi konularda eksiklik yaşadıklarını tespit etmelidirler. Eksik oldukları konularda dersaneye yazılmalı veya özel ders almaları, bu eksikliklerini gidermelerine katkı sağlayacakıtr. Kendi başınıza bu eksikliklerin altından kalkamıyorsanız mutlaka dersane veya özel ders konusunu düşünün.
  Eksik olduğunuz konuları Aralık 2008 e kadar tamamlayın sınav formatındaki seviye tespit sınavlarına katılın ve durumunuzu görün. Seviye tespit sınavı sonrasında eksiklikleriniz yine ortaya çıkacak veya doğru yolda olup olmadığınızı görebileceksiniz.
  Konular anlamında eksiğim yok test çözme kabiliyetim az diyenler sınav formatına uygun bol bol test çözmelidirler.

  PMYO SINAVINA İLK DEFA GİRECEK ADAYLAR İÇİN

  PMYO sınavına liseden 2009 yılında mezun olacak veya yaşı yeni tutmuş adaylar, öncelikle PMYO 2008 sorularını sınav oluyormuş gibi çözmelidirler. Sonrasında eksikliklerini tespit etmeli ve eksik olduğu konulara yoğunlaşmalıdırlar.


  Bilindiği üzere PMYO sınavına müracaat edebilmek için ÖSS'den belirli bir puanı almak gerekliliği var. 2008 yılında 200 ham puan istendi, önümüzdeki yılda aynı puan istenebilir. Ancak bu puanların artma olasılığını düşünüp adaylar ÖSS'den alabilecekleri en yüksek puanı almaya gayret etsinler. PMYO sınavına müracaat edebilmek için ÖSS ye girmeniz gerektiğini unutmayınız.

  PMYO 2009 sınavını yine ÖSYM yapacaktır. Dolayısı ile sınavın niteliği değişmeyecektir. Soru sayısı ve konu sayısı sabittir. Ancak ÖSYM soruların kolay veya zor olması noktasında takdir yetkisine sahiptir.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: PMYO 2009 Sınavı Tavsiyeler

  Her sınavda olduğu gibi bundada rahat ve sakin olmak gerekir.Özellikle sözlü mülakaat sınavında karşıdaki insana güven veren bir tarzda olmanızda fayda vardır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi