Konu: Dünyanın En Zeki İnsanı

 1. #1
  Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Gökhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Emekli
  Üyelik tarihi
  03.Nisan.2006
  Mesajlar
  145
  Beğeniler
  0 / 0

  Dünyanın En Zeki İnsanı

  İsim: Dunyanin En Zeki insani.jpg
Görüntüleme: 206
Büyüklük: 9.6 KB (Kilobyte)

  Dünyanın en zekî insanı: Türkiye'de okumak istesem ÖSS'yi kazanamam

  Nadia Camukova, Einstein'ın zekâ testinden 200 puan üzerinden 199.37 aldı. 7 dil bilen Camukova, 25 yaşında dünyanın en genç profesörü oldu.

  Prof. Dr. Nadia Camukova, Türkiye'deki sınav sistemini eleştirdi. Dünyanın en zeki insanı,"Bir insanın hayatını 3 saate sığdırmak çok yanlış." dedi.
  Moskova Beyin Araştırmaları Enstitüsü tarafından dünyanın en zeki insanı ilan edilen Prof. Dr. Nadia Camukova, "Bugün Türkiye'de üniversiteye girmeye kalksam belki ÖSS'yi kazanamam!" itirafında bulunuyor. Türkiye'deki sınav sisteminin öğrencilerin kapasitelerini körelttiğini söyleyen Camukova, sınav sistemi ile ilgili ise şu yorumu yapıyor: "Bir insanın hayatını 3 saate sığdırmak kadar yanlış bir şey yok. İnsan hayatını Milli Piyango'dan çekmiyor ki!"

  Dünyanın en zeki insanı Camukova, Türkiye'deki üstün potansiyelli insan özelliğinin dünyanın hiçbir yerinde olmadığını iddia ediyor. Türkiye'nin dahilerinin yabancı ülkeler tarafından bilinçli olarak yok edildiğini vurgulayan Camukova, "Bazı üstün zekâlı öğrencilerle normal zekâlı çocuklar aynı ortamda kaynaştırılmaya çalışılıyor. Bu tür yollarla üstün potansiyelli çocuklar yok ediliyor, normalleştiriliyor." diyor. Genç profesör, Türkiye'de televizyon kültürünün insanları tembelliğe sürüklediğine de dikkat çekiyor.

  Dünyada genel kabul gören istatistiki verilere göre bir toplumda 1 milyonda 1 dâhi çıktığını söyleyen Nadia Camukova, Türkiye'de üstün potansiyelli dâhi seviyesinde en az 70 insanın olması gerektiğini belirtiyor. Türkiye'de bulunan 70 dâhiden en az 60'ının normalleştirilerek çürütüldüğünü öne süren genç profesör, yeni doğmuş çocuklarla 7-8 yaşına kadar gelmiş olanları kurtarmanın mümkün olduğunu anlatıyor. Camukova, Rusya'daki sistemi ise şöyle özetliyor: "Bu iş devlet politikası olmalı. Bunun içine o çocuğun doğduğu günden itibaren sağlık kontrolü ile birlikte beyin kontrolü gelişmesini inceleme işi devreye girer. 1 yaşına kadar her 15 günde bir, eve gelerek çocuğu kontrol eden doktorları olan ülkeler var. Bunlardan biri Rusya. 1 yaşını doldurana kadar doktor çocuktan sorumludur. Her 15 günde bir, eve giderek evin sıcaklık derecesinden içindeki moral düzeyine kadar bütün verileri, özel defterine geçer. Ve o çocuğun ölmesinden de doktor sorumludur."

  Nadia Camukova şu an 30 yaşında. 25 yaşında iken dünyanın en genç profesörü olmuş. 3 yıl önce yapılan Picasso testinde 360 üzerinden 357, Einstein standartları ölçümünde ise 200 üzerinden 199,37 puan alarak dünyanın en zeki insanı unvanını almış. Camukova, Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, Arapça ve Farsça olmak üzere 7 yabancı dil biliyor. Bugüne kadar 3 bin civarında kitap okuyan Camukova, "Her gün bir kitap okumaya çalışıyorum. Karl Marks'ın Das Kapital'ini 4 yaşında okudum. Kur'ân'ı da aynı yaşta okuyup ezberledim. Okuduğum bir kitabı ikinci kez okumam ama zevk alarak tekrar tekrar okuduğum tek kitap Kur'ân'dır. Her 20 günde bir okurum." diyor. 'Dindar mısınız?' sorusuna, 'İnanacak kadar zekiyim.' diye cevap veren Camukova, "Yaratılışa inanıyorum. İnanmıyorum diyen insanlar kısa vadeli inançlarla yaşarlar aslında." diye konuşuyor.

  Kesinlikle doğru söylemiş,, En çok sınav sisteminde ve eğitim düzeyinde değişiklik görülen Ülke malesef biziz:( sınav için 3 saatlik süre bencede çok az bi zaman,, o sınav bizim Belkide kaderimizi belirliyor
  Konu ACİLSERVİS tarafından (08.Mart.2020 Saat 23:40 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  kerem 74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  kerem 74 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Üye
  Üyelik tarihi
  02.Kasım.2006
  Mesajlar
  17
  Beğeniler
  0 / 0
  :( maalesef söyleyecek bişey bulamıyorum

 3. #3
  Apollo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Apollo isimli Üye şimdilik offline konumundadır Emekli
  Üyelik tarihi
  25.Temmuz.2006
  Mesajlar
  302
  Beğeniler
  0 / 0
  Diyecek söz yok sınav sisteminin hızlı şekilde degismesi yada kalkması gerekli..Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin başkenti

Benzer Konular

 1. Bu soruyu bilen dünyanın en zeki insanı seçilecek
  Konu Sahibi j700 Forum Zeka Soruları
  Cevap: 39
  Son Mesaj : 27.Ocak.2018, 22:35
 2. Vizyon İnsanı Olmak
  Konu Sahibi gökçe34 Forum Rehberlik
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 12.Aralık.2012, 20:13
 3. İnsanı tanımak zor
  Konu Sahibi navruz Forum Seçkin Forum
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 01.Aralık.2008, 01:40