Güzel görünüme sahip olmak herkesin istediği ve hayalini kurduğu bir şeydir. Güzellik salonlarına gitmeye vaktiniz veya verecek paranız yoksa evde hazırlanabilen cilt temizleyici maskeler tamda size göredir. Az maliyetle ve çok az ürünle güzel maskeler hazırlayabileceğinizi ve güzel sonuçlar alacağınızı söyleyebiliriz. Ancak her ürün sizin cilt tipinize uygun değildir. Bunları göz önünde bulundurarak maskeler hazırlamalı ve kullanmalısınız.

Maskeler

Dışarıdan alacağınız hazır ürünlerdense evde içerisinde ne olduğunu bildiğiniz bir maske hazırlamak sizin için daha iyi olacaktır.

• Kuru ciltler için maske: bir çorba kaşığı şeker ve birkaç damla zeytinyağını karıştırıp yüzünüze sürünüz. Bırak bekledikten sonra ılık su ile yıkayınız.

• Karma ciltler için maske: bir çorba kaşığı gül suyunu, bir kaşık dolusu yoğurt ve balla karıştırınız. İçine birkaç parça gül yaprağı da ekleyebilirsiniz. Cildinize sürüp 10 dakika bekledikten sonra her zaman ki gibi ılık su ile durulayınız.

• Eğer sıkılaştırıcı bir etkiye sahip aynı zamanda da yaşlanma karşıtı bir maske arıyorsanız 1 yumurtayı iyice çırpın daha sonra yarım çorba kaşığı E vitamini yağı yoğurt ekleyin. Karışımı yüzünüzde 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayınız.

• İyileştirici etkili bir maske arıyorsanız rendelediğiniz bir elma ile 4 çorba kaşığı balı karıştırınız. Cildinize sürünüz ve kısa bir süre sonra durulayınız. Cildinizde oluşan veya oluşmuş yaralar varsa bu maske iyileşme süresini daha da hızlandıracaktır.
Bunlar evde hazırlanabilen cilt temizleyici maskeler in sadece bir kısmıdır. İstediğiniz şekilde bir sürü maske hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz.

Cilt Maskelerinin Yararları: Maskeler genellikle cilt için tedavi yöntemidir. Çoğu cilt sorununu evde hazırladığınız basit ama doğal maskelerle yok edebilirsiniz.

• Tenin ihtiyacı olan gerekli maddeleri sağlar.

• Cildi temizler, yeniler ve canlandırır.

• Daha sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Cilt Maskelerinin Uygulama Alanları
Maskelerin kullanım yeri ve zamanı cilt tipine ve ciltte oluşan problemlere göre değişiklik göstermektedir.

• Temizleyici maskeler: ölü deriyi temizler ve tıkanmış gözenekleri açar.

• Nemlendirici maskeler: tüm cilt tipine sahip ve her yaş grubundan insanlar kullanabilir.

• Besleyici özellikteki maskeler: yüz dışında boyun, dekolte ve saçlara da uygulanabilir.

• Arındırıcı maskeler: anında arındırıcı etki yapar ve diğer ürünlerin daha etkili olmasına yardımcı olur.

Maskelerin Kullanım Süreleri Nasıl Olmalıdır:

Maskenin içeriği kadar uygulama şekli ve süresi de önemlidir. Maskeyi ne çok ince ne de çok kalın sürmemelisiniz. Normal süresinden az tuttuğunuzda beklediğiniz sonucu alamazsınız. Ancak uzun süre tuttuğunuzda da cildinizde hasarlar ve tahrişler olmasına sebep verebilirsiniz. Maskeden maskeye göre süre değişmektedir ancak en az 15 en fazla 30 dakika beklemeniz önerilmektedir.