+ Yorum Gönder
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye

  İlkokul mezunları son ne zaman ehliyet alabilir

  ilkokul mezunları son ne zaman ehliyet alabilir

  İlkokul Mezunları Ehliyet Alabilecek mi, 2012 İlk okul mezunları ehliyet alabilirmi, İlk okul mezunları Ehlyet Alırmı

  Son ehliyet haberi:

  İlkokul mezunlarına ehliyet kayıtları dün resmi olarak başladı. 12 Temmuz 2012 Resmi gazete de ilgili yönetmeliğin değişmesi ile artık ilkokul mezunları sürücü kurslarına gidip kayıt yaptırabilirler.

  Yasadaki en az sekiz yıllık eğitimini tamamlamış olma şartı değiştirildi.

  01 Ağustos 2012 Tarihinde açılacak olan gruba kayıt yaptırabilecek ilkokul mezunları en yakın 20 Ekim 2012 tarihinde sınava girebilecekler.

  20 Ekim 2012 Tarihinde sınava giren ilkokul mezunları da 17 Kasım 2012 Tarihinde direksiyon sınavına girip Kasım ayının sonunda ehliyetlerine sahip olabilecekler.

  Uzmanlar,İlkokul mezunlarının daha fazla gecikmeden ehliyet almaları yönünde görüş bildiriyor.Zira ilerliyen günlerde değişeceği öne sürülen sistemle,ehliyet almak çok daha zorlaşacak. Daha da zorlaşmadan ehliyet sahibi olmak isteyenlerin başvurmaları gerek.

  ———–

  Ehliyet sınavında uygulanan otomatik vitesli araç yasağı kaldırılıyor. Sürücü adayları artık ehliyet sınavına otomatik vitesli araç ile de girebilecek. Bu konudaki kanun teklifi, AK Parti Bartın milletvekili Yılmaz Tunç ve 8 AK Parti’li milletvekili tarafından hazırlanarak TBMM Başkanlığına sunuldu.

  97′DEN ÖNCE İLKOKULU BİTİRENLER EHLİYET ALABİLECEK!

  Teklif ile, 1997 yılından önce ilkokulu bitirenlere ehliyet alma hakkı getiriliyor. Ayrıca bu tarihten önce sürücü belgesi alanlar, ilkokul mezunu olsalar da, ehliyetlerini bir başka sınıf ehliyet ile değiştirebilecekler. Mevcut trafik yasasında 8 yıllık eğitim ile birlikte yapılan değişiklik uyarınca, artık ilkokul mezunları ehliyet alamıyor.

  ————–

  AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar, ilkokul mezunlarının ehliyet almasına imkan veren yasa teklifi hazırladı.

  TBMM Başkanlığı’na sunulan teklif, Karayolları Trafik Kanunu’nda değişiklik yapıyor. Teklif, otomatik vitesli araç kullanacak olan sürücü adaylarının, sürücü kurslarında otomatik vitesli araçlarla eğitim almalarına imkan sağlıyor.

  Teklifle, sürücü belgesi alacak olanlarda aranan 8 yıllık temel eğitimi bitirmiş olma şartı, 18 Ağustos 1997 tarihinden önce ilkokulu bitirenler için aranmayacak.

  Kaynak: Basın 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: ilkokul mezunları son ne zaman ehliyet alabilir

  ilkokul mezunları son ne zaman ehliyet alabilir, böyle bir kanun yok çıktı çıkacak dendi ama kısıtlama yok yani zaten bu nesilden sonra lkokul mezunu kamaz artık+ Yorum Gönder
ilkokul ehliyet ne zaman son
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi