Konu: Açık Öğretim Fakültesi Genel Hükümler

 1. #1
  HARBİKIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  HARBİKIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır Bayan Üye
  Üyelik tarihi
  03.Ocak.2008
  Mesajlar
  1,876
  Beğeniler
  0 / 0

  Açık Öğretim Fakültesi Genel Hükümler

  Açık Öğretim Fakültesi Genel Hükümler
  Dayanak
  Madde 1- Bu Yönetmelik 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun değişik 44 üncü maddesi hükümlerine dayanılarak hazırlanmıştır.
  Amaç ve Kapsam
  Madde 2- Bu Yönetmeliğin amacı, Anadolu Üniversitesi’nde açıköğretim sistemine göre eğitim-öğretim yapan fakültelerde uygulanacak ilkeleri belirlemektir.
  Bu Yönetmelik; Batı Avrupa Programları, İngilizce Öğretmenliği Programı ve Bilgi Yönetimi programı hariç açıköğretim sistemine göre eğitim-öğretim yapan fakültelerdeki tüm bölüm ve programları kapsar. (Değişik: 07.09.2006 tarih ve 26282 sa. R.G.)
  Öğretim Esasları
  Madde 3- Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerde eğitim-öğretim ve dersler yıl esasına dayalı olarak, aşağıdaki kurallar çerçevesinde yürütülür.
  a) Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerde derslere devam zorunluluğu yoktur.
  b) Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerde sınıf geçme sistemi uygulanır. Ancak, bulunduğu sınıftaki derslerin en çok ikisinden başarısız olanlara bir üst sınıfın dersleri verilir. Üç ve daha fazla dersten başarısız olanlar, başarısız oldukları dersleri tekrar ederler, bu öğrenciler üst sınıftan ders alamazlar.
  c) 1 inci sınıf derslerinin tümünden başarılı olamayan öğrenciye 3 üncü ve 4 üncü sınıftan, 2 nci sınıf derslerinin tümünden başarılı olamayan öğrenciye 4 üncü sınıftan ders verilmez.
  Madde 4- Derslerin verilmesinde, uzaktan öğretim teknolojisiyle hazırlanmış basılı ders malzemeleri, iletişim araçları ve yöntemleri kullanılır. Fakülte yönetim kurulunca belirlenecek dersler için uygun bulunan bölge ve zamanlarda Akademik Danışmanlık ve Uygulama Hizmetleri (yüz yüze öğretim) düzenlenir.
  Madde 5- Okutulacak dersler, staj ve uygulama çalışmaları fakülte kurulunca belirlenir, Üniversite Senatosu tarafından onaylanır. Öğrenciler, staj ve uygulama konulması halinde bu çalışmalara katılmak zorundadırlar.
  Konu ACİLSERVİS tarafından (08.Mart.2020 Saat 00:01 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  ATİE isimli Üye şimdilik offline konumundadır Bayan Üye
  Üyelik tarihi
  22.Temmuz.2016
  Mesajlar
  37
  Beğeniler
  0 / 0

  Cevap: Açık Öğretim Fakültesi Genel Hükümler

  açık öğretim normal üniversitelerden farklı olrak zorunlu okulda bulunma durumu olmayan bilgisayar televizyon ve kitap aracılığı ile eğitimi alıp zamanında sınavlarına girilen bir eğitim alanıdırHızlı Cevap Hızlı Cevap

İstanbul'un fethi?

Benzer Konular

 1. Açık Öğretim Fakültesi Tarihçesi
  Konu Sahibi HARBİKIZ Forum AÖF
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 15.Aralık.2012, 00:35
 2. Cevap: 1
  Son Mesaj : 15.Aralık.2012, 00:33
 3. Cevap: 0
  Son Mesaj : 10.Ocak.2010, 11:24