Konu: Öğretim Süresi, Muafiyet ve Geçiş

 1. #1
  CaRaMeLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  CaRaMeLa isimli Üye şimdilik offline konumundadır Bayan Üye
  Üyelik tarihi
  12.Ağustos.2008
  Mesajlar
  501
  Beğeniler
  0 / 0

  Öğretim Süresi, Muafiyet ve Geçiş

  Öğretim Süresi
  Madde 16- Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, kayıt yaptırdıkları yıldan başlamak üzere önlisans için dört, lisans için yedi yıl süreyle öğrencilik haklarından yararlanabilirler. Öğrenciler kayıt yenilemedikleri yılda öğrencilik haklarından yararlanamazlar. Kayıt yenilemedikleri öğretim yılları dört ve yedi yıllık öğretim süresinin hesabına katılır.
  Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, sınav hakkı dışındaki öğrencilik haklarından yararlanmamak kaydıyla 2547 sayılı Yasa' nın değişik 44 üncü maddesindeki sürelerle kısıtlı değildirler.
  Muafiyet
  Madde 17-
  • Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, kaydedildikleri ve bulundukları sınıf, bölüm ve programda okutulan derslerin tümünü almak zorundadırlar. Öğrencilere, yükseköğretim kurumlarında (açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakülteler dahil) daha önce okudukları ve başardıkları dersler dolayısıyla hiçbir şekilde muafiyet tanınmaz.
  • Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencisi iken, yeniden Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavına girerek, kayıtlı olduğu bölüm ve programdan, başka bir bölüm ve programa yerleştirilenler, önceki kaydını sildirmek koşuluyla, yerleştirildikleri bölüm ve programın 1 inci sınıfına kayıt yaptırabilirler. Bu öğrencilere fakültelerde daha önce okudukları ve başardıkları dersler dolayısıyla hiç bir şekilde muafiyet tanınmaz.
  Geçiş
  Madde 18-
  • Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelere kayıtlı olan öğrenciler, her ne sebeple olursa olsun; fakülte, bölüm ve programlar arasında yatay geçiş yapamazlar.
  • Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerdeki bölüm ve programlardan, örgün yükseköğretime geçiş yapılamaz.

 2. #2
  ATİE isimli Üye şimdilik offline konumundadır Bayan Üye
  Üyelik tarihi
  22.Temmuz.2016
  Mesajlar
  37
  Beğeniler
  0 / 0

  Cevap: Öğretim Süresi, Muafiyet ve Geçiş

  Aralık 2016 tarihleri arasında Öğrenci Sayfasındaki muafiyet ile ilgili adımları takip etmesi, başvurusunu sayfasındaki açıklamalara göre eksiksiz yerine getirmesi gerekmektedir.Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin başkenti

Benzer Konular

 1. Cevap: 5
  Son Mesaj : 23.Ocak.2015, 15:32
 2. Cevap: 0
  Son Mesaj : 22.Ağustos.2010, 04:03
 3. Cevap: 0
  Son Mesaj : 10.Ocak.2010, 11:24