Konu: Aöf sınav sistemi!!!

 1. #1
  jaqal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  jaqal isimli Üye şimdilik offline konumundadır Üye
  Üyelik tarihi
  10.Şubat.2008
  Mesajlar
  29
  Beğeniler
  0 / 0

  Aöf sınav sistemi!!!

  Sınavlar
  Uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, yılda üç kez oturumlu olarak sınavlara katılmaktadırlar. Ara, yıl sonu ve bütünleme sınavı olarak gerçekleştirilen bu sınavlara, öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde katılırlar.

  Sınavların organizasyonu, uygulama ve değerlendirilmesi Anadolu Üniversitesince yürütülür.

  Öğrenciler, okudukları sınıftaki derslerden Akademik Takvimde belirtilen tarihlerde ara ve yıl sonu sınavına girecekler, yıl sonu sınavında başarısız oldukları derslerden ise, bütünleme sınavına gireceklerdir.

  Ara sınavına katılamayan öğrenciler yıl sonu veya bütünleme sınavına, yıl sonu sınavına katılamayan öğrenciler bütünleme sınavına katılabilirler.

  Bulundukları sınıfta başarısız olan öğrenciler, yalnızca başarısız oldukları derslerden, borçlu geçen öğrenciler ise geçtikleri sınıfın derslerinin yanında borçlu oldukları derslerden de ara, yıl sonu ve bütünleme sınavına gireceklerdir.

  Öğrencilerin, ara, yıl sonu ve bütünleme sınavlarına hangi il, bina, salon ve tarihte gireceği sınava giriş belgesiyle bildirilecektir.

  Öğrenciler, kendilerine Anadolu Üniversitesi tarafından gönderilen sınava giriş belgesinde yazılı olan; sınav ili, bina, salon, sıra, sınav tarihi ve saatinde sınava girmek zorundadırlar. Sınava gireceğiniz binayı sınavdan en az bir gün önce mutlaka görünüz. Sınava giriş belgesinde belirtilen yerde ve tarihte sınava girmeyen öğrenciler için (mazeretli bile olsalar) başka bir yerde veya zamanda telafi sınavı açılmaz. Bu nedenle, her ne sebeple olursa olsun sınav hakkının saklı tutulması mümkün değildir.

  Öğrencilerin mağdur olmamaları için, mutlaka sınavlara katılmaları gerekmektedir. Sınav hakkının saklı tutulması, sistem ve yönetmelik gereği mümkün olmadığından mazeret beyan ederek başvuruda bulunanlara konu burada açıklandığından ve gereksiz yazışmaya meydan vermemek için cevap verilmeyecektir.

  Öğrenciler için mazeretli bile olsalar telafi sınavı açılmaz.

  Sınavın yapıldığı cumartesi-pazar günlerinde de bürolarımız açık tutularak öğrencilerimize, sınavlarla ilgili hizmet verilmektedir.
  Konu ACİLSERVİS tarafından (03.Mart.2020 Saat 01:05 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  jaqal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  jaqal isimli Üye şimdilik offline konumundadır Üye
  Üyelik tarihi
  10.Şubat.2008
  Mesajlar
  29
  Beğeniler
  0 / 0

  --->: aöf sınav sistemi!!!

  Sınava Girmek İçin Gerekli Belgeler
  Öğrenciler sınava girebilmek için aşağıda sıralanan 3 belgeyi yanlarında bulundurmalıdırlar:

  i. Sınava Giriş Belgesi: İlgili sınava ait öğrencilerin tebligat adreslerine gönderilen veya AÖF Büro-Web İnternet sitesinden alınmış öğrencinin nerede sınava gireceğini gösterir belgedir.
  ii. Öğrenci Kimlik Kartı veya Belgesi: Anadolu Üniversitesi tarafından verilen Öğrenci Kimlik Kartı veya Öğrenci Tanıtım Kartı ya da AÖF bürolarınca verilen fotoğraflı veya onaylı “Sınavda Geçerli Öğrenci Kimlik Belgesi” dir.
  iii. Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi: Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi, Pasaport veya bunlara eşdeğer kimlik belgesi.
  Sınava giriş için gerekli bu üç belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz.

  Gönderilen SINAVA GİRİŞ BELGESİ eline geçmeyen veya yitirenler, sınavlardan bir hafta öncesinden başlayarak bu belgeyi AÖF bürolarından veya http://aofburo.anadolu.edu.tr adresinden “AÖF Büro-Web/AÖF E-Posta Hizmetleri Şifresi”ni kullanarak temin edebilirler.

  Öğrenciler, sınavlarda öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmak zorundadırlar. Öğrenci kimlik veya tanıtım kartı olmayan öğrenciler sınavlara alınmazlar. Bu nedenle öğrenci kimlik veya tanıtım kartını yitirenler, sınavlardan en az bir hafta önce, çalışma saatleri içinde, 21. sayfa 2.5. maddedeki açıklamalara uygun olarak AÖF bürolarına başvuracaklardır. Başvuran öğrencilere kimlik veya tanıtım kartları hazırlanıncaya kadar sadece sınavlarda kullanılmak üzere fotoğraflı “Sınavda Geçerli Öğrenci Kimlik Belgesi” verilecektir. Kimlik kartı başvurusu yapmayan öğrencilere bu belge verilmeyecektir. “Sınavda Geçerli Öğrenci Kimlik Belgesi”yle sınava katılan öğrenciler, yeniden öğrenci kimlik veya tanıtım kartı çıkartmak için başvuru yapmazlar ise takip eden sınavlarda kendilerine “Sınavda Geçerli Öğrenci Kimlik Belgesi” verilmeyeceği için, sınavlara katılamayacaklardır.

 3. #3
  jaqal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  jaqal isimli Üye şimdilik offline konumundadır Üye
  Üyelik tarihi
  10.Şubat.2008
  Mesajlar
  29
  Beğeniler
  0 / 0

  --->: aöf sınav sistemi!!!

  Sınava Giriş Belgesi Elinize Ulaşmadıysa

  Gönderilen SINAVA GİRİŞ BELGESİ eline geçmeyen veya yitirenler, sınavlardan bir hafta öncesinden başlayarak bu belgeyi AÖF bürolarından veya http://aofburo.anadolu.edu.tr adresinden AÖF Büro-Web Site Şifrelerini kullanarak temin edebileceklerdir.
  Tutuklu ve Hükümlü Öğrencilerin Sınavları
  Tutuklu ve hükümlü öğrenciler, cezaevi ve tevkifevlerinde sınava katılmak isterlerse her sınav döneminden bir ay önce (tahliye edilme olasılıkları da düşünülerek) cezaevi müdürlükleri ve ilgili savcılıklar aracılığıyla Adalet Bakanlığı Cezaevi ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne başvurmak zorundadırlar.

  Askerî Cezaevi ve Tutukevlerinde tutuklu ve hükümlü bulunan öğrenciler, Askerî Cezaevi ve Tutukevlerinde sınava katılmak isterlerse konu ile ilgili dilekçeleriyle her sınav döneminden en az iki ay önce (tahliye edilme olasılıkları da düşünülerek) Millî Savunma Bakanlığına başvurmalıdırlar.

  Adalet Bakanlığı ve Millî Savunma Bakanlığı sınava gireceklerin listesini Anadolu Üniversitesine bildirmekte olup bu listede yer almayan öğrenciler cezaevlerinde veya tutukevlerinde sınava alınmazlar.

  Bunun dışında öğrencilerin, cezaevi müdürlüklerinin ve ilgili savcılıkların doğrudan Anadolu Üniversitesine, ilgili fakültelere veya illerdeki AÖF bürolarına yaptıkları başvurular işleme alınmamaktadır.Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin başkenti